Ünlü Yatırımcı: “Tüm Bitcoin’lerimi Sattım”

İlayda Peker

Hedgeye Risk Management’tan Keith McCullough Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, elindeki tüm Bitcoin’leri (BTC) sattığını yani kripto para ekosisteminden elini eteğini çektiğini belirtti.

Ünlü İsim Neden BTC’lerini Sattı?

Hedgeye Risk Management’ın Büyüme, Enflasyon, Politika (GIP) modeli olarak adlandırılan bir modeli bulunuyor ve döngüler “quad” olarak adlandırılıyor. Keith McCullough’a göre de Quad 4’te son dönem başladı ve Amerika’da hem büyümede hem de enflasyonda yavaşlama yaşanacak. Dolayısıyla ABD ekonomisi yılın önceki dönemlerine göre bir değişim gösterecek. Ayrıca McCullough yaptığı açıklamalarda, lider kripto para biriminin geçen ay yüzde 7,1 düştüğünün de altını çizdi.

Bunlara ek olarak eğer modelin öngördüğü gerçekleşirse Amerika ekonomisi toparlanmaya başlarken Bitcoin’in düşüşe geçebileceği de ifade ediliyor. Çünkü ABD ekonomisinin toparlanması, doların da güç kazanması anlamına geliyor ve dolar güç kazandığında güvenli liman olarak tanımlanan Bitcoin ve Altın gibi varlıklarda düşüşler görünüyor.

Öte yandan önemli isim doların çok uzun bir zaman sonra Japon yeni karşısında yükselişe geçtiğini ve kısa vadede deflasyon için pozisyon aldığından da bahsetti.

Bitcoin Destekçilerine Kızgın

McCullough yaptığı açıklamalarda, Bitcoin destekçilerine kızgınlığını dile getirdi ve onların matematikten değil anlatılardan ve duygulardan etkilendiğini belirtti.

Aslında önemli yatırımcılar ve büyük şirketler son zamanlarda Bitcoin yatırımlarını artırıyor ya da yeni yatırımcılar piyasaya katılıyor. Hatta bireysel yatırımcı oranlarında artışlar olduğu da belirtiliyor. Ancak McCullough için Bitcoin’in sundukları şimdilik yeterli değil gibi görünüyor.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 08/10/2020

Sonraki Haber

Ripple’daki Bu Gelişme Rekora Giden Yolda XRP’nin Önünü Açabilir

İlgili Haberler