Ünlü Yatırımcı: BTC Yatırımı Yapmak İçin 3.000 Doları Beklemeye Gerek Yok

İlayda Peker

Koronavirüs salgının patlak vermesine ve Bitcoin‘in yakın zamanda ciddi bir fiyat düşüşü yaşamasına rağmen, Bitcoin (BTC) 2020’nin başından beri hala S&P 500‘den daha iyi performans gösteriyor. Peter Schiff gibi bazı Bitcoin eleştirmenleri ise hala Bitcoin’e karşı olumsuz tavırlarını sürdürüyor. Bu durum biraz daha sürecek gibi görünüyor.

3.000’i Beklemenize Gerek Yok

Ancak Bitcoin’in eleştirmenlerinden çok destekçileri bulunuyor. Yatırımcı MMCrypto da yaptığı son açıklamalarda Bitcoin almak için 3.000 doların beklenmesine gerek olmadığını iddia etti. Yatırımcıya göre Bitcoin bu fiyattan satın almaya değer…

MMCrypto’nun açıklamalarına göre şu anda Bitcoin almak için iyi bir zaman. Çünkü 2017 yılında 20.000 dolarlık zirve görüldükten sonra Bitcoin’in temelleri ciddi bir iyileşme gösterdi. Açıklamalara göre Bitcoin’in temelleri ile MMCrypto, her ne kadar son dönemlerde düşüşler yaşansa da hashrate’in önemli ölçüde artmasını, madencilerin ve geliştiricilerin sayısı o döneme göre çok daha fazla olmasını kastediyor. Ayrıca ünlü yatırımcı 2017 yılından bu yana geleneksel finansal sistemin daha kötü bir hale geldiğini ve eksiklerinin artık gözle görülebilir olduğunu ifade ediyor.

Bilindiği gibi bu hafta başlarında FED’in yardım planları çerçevesinde 6 trilyon dolar yani 50 BTC piyasası değerinde para basma kararı alması gündemde bomba etkisi yaratmıştı. Buna tepki olarak Bitcoin değerinde gözle görülür artışlar yaşanmıştı. Ayrıca Amerika’nın vatandaşlarının günlük ihtiyaçlarının karşılanması için 1.200 dolarlık karşılıksız bir para dağıtacağı da geçtiğimiz haftanın önemli haberleri arasında yer almıştı.

FED’in Bastığı Para

Anthony Pompliano’nun “Off The Chain” adlı son podcast’inde Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, yeni basılan USD’nin satın alma gücünün olmayacağını belirtti. Schiff yaptığı açıklamalarda basılan bu nakdin 2008 krizi sırasındakinden çok daha fazla olduğunu ve sonuçlarının da çok daha büyük olacağını dile getirdi.

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Buy Bitcoin With Credit Card

Sonraki Haber

Bu 3 Temel Gösterge Gerçekleşirse BTC 4.800 Dolara Düşebilir

İlgili Haberler