Ünlü Yatırım Stratejisti Neden Bitcoin Aldığını Açıkladı

İlayda Peker

Bitcoin’in Mart ayındaki düşüşten sonra hızlıca ve oldukça iyi bir şekilde toparlanmasından sonra bile bazı analistler ciddi bir düşüş bekliyor. Örneğin Peter Schiff yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in kesinlikle 9.000 doların altını görmesini beklediğini dile getirmişti. Ayrıca Schiff’e göre Bitcoin acımasız bir ayı piyasasının ortasında bulunuyor. Ünlü Bitcoin eleştirmeni Bitcoin’in çöküşüyle altının daha da güçleneceğini dile getirdi. Ayrıca Schiff’e göre Bitcoin’in uzun zamandır en düşük seviyesi olarak kabul edilen 3.200 dolarlık seviyesinin yakında bu ünvanını kaybedebileceğini dile getirdi.

BTC Almak İçin 3 Sebep

Lyn Alden Yatırım Stratejisi’nin kurucusu olan önde gelen yatırım stratejisti Lyn Alden, yakın zamanda BTC’ye yatırım yapmasının üç nedenini paylaştı:

  • Büyümeyi destekleyen Bitcoin’in ağ etkileri ve arz mekanizmaları.
  • Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasından sonra sınırlı arz nedeniyle varlığı daha da artırmalı.
  • Para arzındaki devasa büyüme, küresel hükümet açıkları ve bunların önde gelen firmalar ve yatırımcılar tarafından yaygın olarak benimsenmesi dahil olmak üzere “ideal” bir makro zemin oluşmuş olması.

Tüm bu sebepleri öne sürdükten sonra Alden, “Şu anda, Bitcoin’i çeşitlendirilmiş bir portföyün küçük bir kısmı için asimetrik bir bahis olarak görüyorum.” ifadelerini kullandı.

Diğer Yatırımcılar

Alden, Bitcoin’e yatırım yaparak portföyünü çeşitlendirdiğini ve dolayısıyla Bitcoin’e güvendiğini açıklayan tek yatırımcı değil. Örneğin; Mayıs ayında riskten korunma fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, Bitcoin‘e yatırım yaptığını açıkladı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Aktif Arzı Düştü, Piyasayı Ne Bekliyor?

Sonraki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 17/07/2020

İlgili Haberler