Ünlü Milyarder Bu Sefer de Ethereum’u (ETH) Hedefe Aldı

Ünlü Milyarder Bu Sefer de Ethereum’u (ETH) Hedefe Aldı

Milyarder Mark Cuban geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, günümüzde yaşanan kripto para boğa koşusunu 90’ların sonundaki dot-com çılgınlığına benzetmiş ve Twitter’da tartışmaya sebep olmuştu. Cuban’ın bu sefer hedefinde Ethereum (ETH) var gibi görünüyor.

Ethereum İşlem Ücretleri

Cuban bu kez yaptığı açıklamalarda Etheruem’un yüksek işlem ücretlerine değindi ve ETH’yi DeFi borç verme protokolü Aave’ye taşımanın maliyetinin “çılgınca pahalı” olduğunu dile getirdi. Paylaştığı son Twitter gönderisinde bu sebeple kripto dışı seçeneklerin Ethereum’un yerini alabileceğini belirten popüler isim, “İnsanların tüm bunları yıllarca test etmeye ve kullanmaya çalıştığımı fark ettiğini sanmıyorum.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Ethereum’da işlem ücretlerinin çok yüksek seviyelerde olduğu ve son zamanlarda özellikle işlemlerin artması ile işlem ücretlerinde de artışlar yaşandığı bilinen bir gerçek. Ancak bu durum yüzünden kullanıcıların ETH’dan vazgeçip vazgeçmeyeceği tartışılır.

İşlem Ücretleri Hala Uygun

Cuban’ın sözlerine karşı, Blocktown Capital’in yönetici ortağı James Todaro, işlem ücreti olarak 100 dolar ödemenin eski finans sistemlerindeki ücretlerden “çok daha ucuz” olduğunu belirtti. Bununla birlikte Dallas Mavericks’in sahibi, yalnızca bir öğe çökerse tüm sistemin çökebileceğine inanıyor:

“Unutmayın, tüm türevlerde olduğu gibi, DeFi ile risk her zaman sistemde bulunacak. Bir segment çöker, hepsi çökme riskiyle karşı karşıya kalır.”

Cuban ve Winklevoss

Bitcoin boğası Tyler Winklevoss, internet hisse senetleri ve kripto arasındaki benzerliklerle ilgili yorumları hakkında Cuban ile girdiği tartışmanın ardından yeni bir konu ortaya çıkmış gibi görünüyor.

Cuban, iki ayrı ağ olmasına rağmen hem Bitcoin hem de Ethereum’un benzer hisse senetleri olduğu fikrine sadık kalmaya devam ediyor ve BTC ve ETH’un tıpkı hisse senetleri gibi değer deposu olduğunu belirtiyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.