Ünlü Komplo Teorisyeninden Büyük Ripple (XRP) Açıklamaları!

İlayda Peker

“The Alex Jones Show”un ev sahipliğini yapan ve ünlü bir komplo teorisyeni olarak tanınan Alex Jones, TV programının son bölümünde Ripple (XRP) ile ilgili büyük açıklamalarda bulundu. Jones’a göre XRP fiyatı bilinçli olarak manipüle ediliyor ve XRP dünyanın rezerv para birimi haline gelecek.

Çarpıcı Açıklamalar

Jones telefon ile katılan bir izleyicisi ile yaptığı görüşmede XRP ile ilgili açıklamalarını dile getirdi. Jones, her ne kadar XRP şu an için dördüncü en büyük kripto para birimi olsa da bazı şeylerin manipüle edildiğini dile getirdi. Jone’a göre eninde sonunda XRP dünyanın küresel rezerv para birimi haline gelecek.

Bunun karşısında telefondaki kişi Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un ABD Başkanı Donald Trump’la özel görüşmeler yaptığı iddialarını dile getirdi ve bunun olması gerekenle tamamen zıt olduğunu ifade etti. Ayrıca Ripple’ın düzenleyici ortam ile ilgili olan endişeleri sebebiyle San Francisco’dan taşınmanın eşiğinde olduğunu da dile getirdi.

Öte yandan bölüm, XRP topluluğu içinde oldukça karışık tepkiler aldı. Bazıları gönülsüzce kötü tanıtım diye bir şey olmadığını kabul ederken, diğerleri bu korkunç şeyden dolayı düpedüz utandığını dile getirdi. Ayrıca bunun XRP odaklı popüler bir YouTube kanalı için tanıtım oyunu olduğuna inananlar da var.

Alex Jones ve Bitcoin

Aslında Jones herkes tarafından kötü şöhretli bir medya kişiliği olarak tanınıyor. Çünkü Jones sürekli hükümetler ile ilgili olmayacak kehanetlerde bulunuyor. RT’nin sunucus Max Keiser bu yılın başlarında Jones’u kendi programında konuk olarak ağırladı ve Jones’un bu program sırasında bir Bitcoin fanına dönüştüğü görüldü.

Dolayısıyla aslında Jones’un bu açıklamaları çok dikkate değer bulunmamakla birlikte Ripple ekosisteminde ses getirdiğinin de göz ardı edilmemesi gerekiyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Token Ethereum’u Piyasadan Silebilir Mi?

Sonraki Haber

Binance’ten Üzücü Haber: Bu Platform Kapanıyor!

İlgili Haberler