Ünlü Komedyen Joe Rogan: “Kripto Paralardan Umutluyum”

İlayda Peker

Bir komedyen ve oyuncu olan Joe Rogan, yakın tarihli bir podcast röportajında kripto para birimleri konusunda umudunun çok fazla olduğunu dile getirdi.

Kripto Paralardan Umutluyum

“The Joe Rogan Experience” adlı kendi podcast’inde yaptığı açıklamalarda Rogan, yine bir podcast sunucusu olan Adam Curry ile kripto para birimlerinin geleceği konusunda sohbet etti. Rogan kripto para birimleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Ya tamamen parçalanacağız ya da kripto paraları gemiyi düzeltmek ve hayatlarımızı daha iyi yaşamak amacıyla daha iyi bir yol bulmak için fırsat olarak kullanacağız.” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak Curry de kripto para birimlerini destekleyen açıklamalarda bulundu. Popüler isim kripto para birimlerinin güvenli olduğunu düşündüğü için bu yeni ekosistemde yer aldığını dile getirdi ve Bitcoin’de genç katılımcının çok olduğunu, geliştirmeler için de sürekli çalıştıklarını ifade etti.

Rogan’ın Metaverse Vizyonu

Rogan ve Curry ayrıca Silikon Vadisi’nin kontrol ettiği dijital metaverse olanaklarını ve NFT‘lerin bu alandaki potansiyel rolü hakkında da görüşlerini paylaştı.

Rogan, şirketlerin ürünlerini satmak için kendi dijital token’larını oluşturduğu bir gelecek olabileceğini düşünüyor ve Apple’ın bunu kolaylıkla yapabileceğini şu sözlerle dile getiriyor:

Apple bunu kolayca yapabilir. Kripto para satın alırsınız ve bu kripto paralar aracılığıyla ürünler satın alırsınız… Neredeyse hisse senetlerinin başka bir versiyonu gibi.

Ancak Curry bu noktada Rogan ile aynı fikirde değil gibi görünüyor ve asıl planın bu olmadığını ifade ediyor. Çünkü Curry, güçlü kurumların ve hükümetlerin merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC‘ler) odaklanmasını beklediğini ifade ediyor.

Bu noktada kripto para ekosistemi katılımcıları Rogan ve Curry’nin görüşlerini eleştirel yaklaşımlarda bulundular. Bunun sebebinin ise Rogan ve Curry’nin geçmişte yaptıkları ama kriptolar ile ilgili olmayan açıklamaları olduğu düşünülüyor.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

2022 Yılında Kripto Para Regülasyonları!

Sonraki Haber

Son 24 Saatte Bu Miktarda Shiba Inu Yakıldı: Bugüne Kadar Dev Arzın Ne Kadarı Yok Edildi?

İlgili Haberler