Ünlü İsim XRP’yi Yine Çok Sert Eleştirdi

İlayda Peker

Ünlü yatırımcılardan Peter Brandt’in son Twitter yorumuna göre ünlü isim XRP’nin “manipüle edilmiş bir aldatmaca” olduğuna hala inanıyor. Ayrıca Brandt XRP fiyatının sıfırlanacağı düşüncesini bir kez daha tekrarladı ve yatırımcılardan sabırlı olmalarını istedi.

Çıkmaz Sokak

Mayıs ayında yaptığı açıklamalarda Brandt, otuz yılı aşkın yatırım deneyiminin ona gerçek projeleri olası dolandırıcılık projelerinden ayırt etmeyi öğrettiğini belirtti. Ayrıca daha önceki bir Twitter açıklamasında da , geçtiğimiz yıl için neredeyse tam anlamıyla solgun olan XRP’nin fiyatının sadece “bag holders” tarafından desteklendiğini iddia etti.

Öte yandan XRP, Ekim 2019’dan beri agresif bir satış baskısı altında. Bitcoin (BTC) son zamanlarda 2020’de kabaca 10.500 dolara yükselmeyi başardı, XRP ise Şubat zirvesi olan 0.35 doların yüzde 42 altında işlem görüyor.

Bunların yanında XRP’yi bir “çıkmaz sokak” olarak nitelendiren ünlü yatırımcı XRP fiyatının da sıfır olması gerektiğini, yani bedava dağıtılması gerektiğini belirtti. Ayrıca 2019’un en iyi performans gösteren kripto paralarından biri olan Chainlink’in de (LINK) sadece XRP’den kaçan yatırımcılar tarafından satın alındığını ifade etti.

XRP Eleştirileri

Brandt, merkezileştirme kaygılarıyla boğuşan bir kripto para birimi olan XRP için kötü yorumlarda bulunan tek endüstri katılımcısı değil. Örneğin, eski Wall Street yatırımcısı Tone Vays, XRP’yi ‘hiç yoktan varolmuş’ ve Ripple Labs tarafından oluşturulan ‘bir scam para’ olarak adlandırdı.

Öte yandan  finansal analist Preston Pysh de XRP fiyatının organik olarak büyüyemeyeceğine inandığını dile getiriyor.

Kaynak: U.TodayTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Geleneksel Sistemin Yerini Alabilir Mi?

Sonraki Haber

Tim Draper 1 Milyon Dolarlık BTC Dağıtıyor

İlgili Haberler