Ünlü İsim Bitcoin’in Rekor Kıracağı Zamanı Açıkladı!

İlayda Peker

Bitcoin 9.000 ile 10.000 dolar arasında bir konsolidasyon sürecinde geçen uzun zamandan sonra geçtiğimiz hafta artışa geçti ve 10.000 doları aşarak 11.400 doları gördü. Yazının yayın hazırlandığı sırada ise 8 gün önceki fiyatından yaklaşık olarak %20 artışla 10.966 dolardan işlem görüyor. Önde eski Wall Street ve günümüz kripto para yatırımcısına göre ise Bitcoin yıl sonuna kadar 20.000 doları görecek.

20.000 Dolarlık Hedef

Salı günü CNBC ile konuşan Galaxy Digital genel müdürü Mike Novogratz, Bitcoin’in 2020’nin sonuna kadar 20.000 dolara ulaşacağını düşündüğünü dile getirdi. Novogratz’ın tahminin gerçekleşebilmesi için yıl sonuna kadar lider kripto para biriminin %80 gibi bir artış yaşaması gerekiyor.

Novogratz’ın açıklamalarına göre Bitcoin’in yanı sıra, ülkelerin son zamanlarda sürekli para basma politikası izlemeleri sebebiyle altın da mevcut yükselişini devam ettirecek. Novogratz konuyla ilgili olarak, “Görünüşe göre Fed oranları artıracak … Likidite hikayesi ortadan kalkmayacak. Büyük bir teşvik alacağız.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan eski Goldman Sachs ortağına göre, ülkelerin uyguladığı politikalar yatırımcıların ilgisini hisse senetlerinden Bitcoin ve altına yönlendirme potansiyeline sahip. Ayrıca Novogratz, Bitcoin’de altında olmayan bir şeyler olduğunu ama ikisini de çok sevdiğini belirtti.

Opsiyon Piyasası

Mike Novogratz’ın yanı sıra opsiyon piyasaları Bitcoin’in 2020’de 20.000 doları geçeceği konusunda pek de emin görünmüyor. Kripto türev ürünleri takipçisi bir firma olan Skew.com’dan elde edilen verilere göre opsiyon piyasaları, Bitcoin’in içinde bulunduğumuz yıl bitmeden 20.000 doları görme ihtimalinin %4 olduğunu düşünüyor.

Ancak piyasanın önemli isimleri Bitcoin’in yıl sonuna kadar rekor kırma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor. Bu isimler arasında, Pantera Capital’den Dan Morehead‘i, BitMEX’ten Arthur Hayes’ı ve Bloomberg Intelligence’dan Mike McGlone’u sayabiliriz.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 28/07/2020

Sonraki Haber

ETH Kurucusu Akıllı Sözleşmeler Konusunda Uyardı!

İlgili Haberler