Ünlü İsim Bitcoin’in Artışının Ne Kadar Devam Edeceğini Açıkladı

İlayda Peker

CNBC’de yer alan Fast Money adlı programın ev sahibi Brian Kelly yaptığı son açıklamalarda, Bitcoin’in (BTC) madencilik ödülü yarılanması sonrasında tam olarak yapması gerekeni yaptığını ve yükseliş eğiliminin bir süre daha devam edeceğini dile getirdi. Ancak bazı isimler bu açıklamaları bir satış sinyali olarak nitelendirdi.

“Bitcoin Yapması Gerekeni Yapıyor”

12 Kasım’da CNBC’de yapılan bir röportajda Kelly, Melissa Lee’ye Bitcoin’e (BTC) doğru hareket eden yüksek profilli ve kurumsal yatırımcıların olduğunu ifade etti. Kelly’e göre bu durum BTC’de artışın devam edeceğinin bir sinyali olarak değerlendirilmeli.

Lee, Kelly’den bir fiyat tahmini istedi ve buna karşılık ünlü isim, yukarı yönlü hareket için daha çok alan olduğunu dile getirdi. Kelly, BTC’de artış yönlü hareketlerin çoğunluğunun blok ödülü yarılanması sonrasında olduğunu ve şu anda yarılanmas sonrası yılın yedinci ayında olduğumu hatırlattı. Bu noktada Kelly, “Bitcoin yapması gerekeni yapıyor.” sözlerini kullandı.

Yani Kelly’nin açıklamalarına göre BTC’nin artış hareketini devam ettirmesi için önünde daha 5 ayı var.

Bu Bir Satış Sinyali Mi?

Ancak her ne kadar kripto para yatırımcılarını boğa hissiyatı ve yükseliş beklentileri memnun etse de en başından beri benimsenen bir görüş var: CNBC’nin önerdiğinin tersini yapın. Bu görüş ilk olarak 2017 yılında çıktı ve kripto katılımcılar her zaman CNBC’nin açıklamalarının tersi olduğunu düşünüyor.

Örneğin; bir Twitter kullanıcısı MrDecentralized, “Bu ikisi insanlara yatırım yapmalarını söylüyorsa, satış zamanı geldi.” sözlerini kullandı. Yine bir Twitter kullanıcısı olan Crypto Emporium, “Bu Bitcoin’in ölüm çanıydı. 3 bin dolara gidiyoruz.” yorumunu yaptı.

Gerçekten CNBC’nin açıklamalarına bakıldığında kripto para birimi ile ilgili açıklamalarının çok güvenilir olmadığı görülüyor. Mart 2018’de, Bitcoin 10.000 doların altına düştükten sonra CNBC, bunun kripto varlığı için bir “satın alma işareti” olduğunu tweetledi. Bitcoin daha sonra Nisan ayına kadar 7.000 doların altına düştü.

Ancak son zamanlarda BTC’nin sergilediği performans ve hem temel hem teknik göstergelerin ışığında lider kripto para biriminin artış için büyük bir şansı olduğu ve hatta 20.000 doların daha da üstünün görüleceği düşünülüyor.

Bu sebeple belki de bu sefer CNBC’deki açıklamaların doğruyu yansıtabileceğini de düşünen isimler de var.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de (BTC) 2017 Yılından Sonra İlk Defa Bu Seviyeler Görüldü

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Kar Ettirmeye Devam Ediyor!

İlgili Haberler