Ünlü CEO: Ethereum (ETH), London Hard Fork İle Bitcoin’i (BTC) Geçebilir!

İlayda Peker

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, yaklaşan Ethereum London hard fork’unun Ethereum’un (ETH) en büyük kripto para birimi olarak Bitcoin’i (BTC) geride bırakmasına yardımcı olacağını dile getirdi.

Ethereum Bitcoin’i Geçebilir Mi?

Morehead Pazartesi günü Reuters Küresel Piyasalar Forumu’nda yaptığı açıklamada, daha yeni bir kripto para birimi olarak Ethereum’un Bitcoin’den daha fazla potansiyele sahip olduğunu söyledi ve en son Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559 yükseltmesinin dijital tokenin sabit bir varlık gibi işlem yapmasına yardımcı olacağını belirtti.

ETH London yükseltmesindeki beş EIP’den biri olan EIP 1559, Ethereum‘un mevcut ücret yapısında uygulanacak bir güncelleme ve Ethereum işlemlerini gerçekleştirmek için minimum ödeme imkanı getirecek. Ayrıca madencilerin en yüksek tekliflere öncelik vermesini sağlayan teklif verme sisteminden uzaklaşılmasını sağlayacak. Kullanıcıların her blokta en düşük teklifi ödemeleri için ücretleri programlı olarak ayarlamak üzere tasarlanan EIP 1559 yükseltmesi, ETH’u potansiyel olarak deflasyonist bir varlık haline getirecek.

Morehead, kripto para biriminin Ethereum 2.0’a geçişinin, Bitcoin‘inkine kıyasla ETH’un madencilik enerji tüketim seviyelerini önemli ölçüde azaltacağını da sözlerine ekledi. Ethereum’un merkezi olmayan finans uygulamalarında geniş uygulaması, Ethereum’un Bitcoin’den daha fazla büyümesine de yardımcı olacağını dile getirdi.

ETH’un Geleceği Parlak

Ethereum için daha parlak bir gelecek öngörmesine rağmen Morehead, Bitcoin‘in gelecekte büyümesi konusunda da hala iyimser. CEO’nun, Bitcoin’in 2021’in sonunda 80.000 ile 90.000 dolar arasında işlem göreceğini ve bir yıl içinde 120.000 doların üzerine çıkacağını tahmin ettiği bildirildi. Ayrıca Morehead, ana akım benimsemenin artması ile Bitcoin fiyatının önümüzdeki on yılda 700.000 dolara kadar yükselebileceğini de iddia ediyor.

Bunlara ek olarak Çarşamba günü gerçekleşmesi planlanan Ethereum London, blok zincirini proof-of-work’ten proof-of-stake’e taşımak için tasarlanmış en büyük Ethereum yükseltmelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu, ağın çoğunlukla madencilik yerine stake etmeye güveneceği anlamına geliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Gösterge Bitcoin’de Artış Beklentilerinin Yükseldiğini Gösteriyor Olabilir!

Sonraki Haber

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı’ndan Bitcoin Açıklaması

İlgili Haberler