Ünlü CEO Bitcoin’in (BTC) 20.000 Doları Göreceği Zamanı Açıkladı!

İlayda Peker

Bitcoin (BTC), 27 Ekim’de bir bankanın daha kripto para birimi alanına girdiğine dair yeni haberlerle yükselişe geçti ve yeniden 13.400 doların üzerine çıktı. 13.497 dolara kadar yükselen lider kripto para biriminin 13.500 dolara merdiven dayaması piyasada da enerjinin yükselmesini sağladı.

Fiyat 13.500 Dolara Dayandı

Bitcoin fiyatındaki artış hareketi, Singapur bankası DBS’nin bir kripto para birimi borsası kurmaya ve şehir devletinin fiili merkez bankası olan Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından tamamen düzenlenmiş kripto saklama hizmetleri sunmaya karar verdiğine dair henüz doğrulanmamış bir haberi takip etti.

Bahsi geçen haberler, başlangıçta önbelleğe alınmış bir web sitesi sayfası aracılığıyla ortaya çıktı ve daha sonra web sitesine erişim yapılamadı. DBS ise henüz konuyla ilgili onaylayan ya da reddeden bir açıklama yapmadı.

Buna rağmen Bitcoin habere hemen tepki verdi ve fiyatını 13.400 doların üzerine çıkardı. Böylece piyasada beklenen düzeltme hareketi bir süre daha yerini arıtma bırakmış oldu.

“20.000 Dolara 3 Ay Kaldı”

Real Vision CEO’su Raoul Pal son yükseliş ile ilgili yaptığı açıklamalarda, bu hamle ile piyasanın daha da güçlendiğini ve daha fazla artışın her zamankinden daha olası olduğunu dile getirdi.

Pal konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu iddialı sözleri kullandı:

Bitcoin çizelgesinde kelimenin tam anlamıyla sadece iki direnç kaldı. 14.000 ve sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi 20.000 dolar. En geç gelecek yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyelerini bekliyorum.

Eğer Pal’ın görüşleri gerçekleşirse Bitcoin’in 3 ay içinde yaklaşık olarak 6.500 dolarlık bir artış sergilemesi gerekecek. Aslında Mart ayındaki çöküşten sonra yaklaşık altı ayda 10.000 dolarlık artış gösteren BTC’nin 3 ay içinde 6.500 dolarlık artış sergilemesi çok da zor değil.


Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Staking İşlemleri Coinbox.org’da Başlıyor

Sonraki Haber

ETH Yorumları: 2020’de ETH, Bitcoin (BTC) ve XRP’yi Geride Bıraktı!

İlgili Haberler