Ünlü CEO: Bitcoin’de (BTC) Bu Fırsatı Kaçırmayın!

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) son günlerde iki haber nedeniyle bir düşüş eğilimi içinde bulunuyor: ABD Başkanı Donald Trump’ın koronavirüse yakalanması ve ABD’li yetkililerin BitMEX’e açtıkları dava. Bu olaylar öncesinde 10.900 dolar bandında olan Bitcoin arka arkaya gelen haberlerden sonra 10.130 dolara kadar geriledi.

Ancak çoğu isme göre bu durum bir satın alma fırsatı olarak değerlendirilmeli. Çünkü bundan birkaç yıl önce bu olaylardan yalnızca biri ile %10’un üzerinde düşüş yaşayacak olan BTC bu sefer oldukça güçlü kaldı ve bu da yatırımcıların bir boğa hissiyatında olduğunu gösteriyor.

Satın Alma Fırsatı

Kripto yatırım bankası Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda BitMEX dacası ile ilgili hiçbir bilgisi olmadığını ama CEO ARthur HAyes’ın iyi olmasını umduğunu dile getirdi. Novograzt açıklamalarına, “BTC ve kriptoların herhangi bir borsa veya kişiden çok daha büyük olduğunu düşünüyorum. Dipten satın alın.” ifadeleri ile devam etti.

Novogratz daha önce yaptığı açıklamalarda da FED’in attığı adımlar ve piyasaya sürekli dolar sürülmesi sebebiyle Bitcoin ve Altın’ın makro düzeyde harekete geçmesini beklediğini dile getirmişti.

Temel Göstergeler

Her ne kadar son olaylar Bitcoin’de bir düşüş etkisi yaratmış olsa da orta ve uzun vadeli temel göstergelerin hala yükseliş eğiliminde olduğu ifade ediliyor. Real Vision CEO’su Raoul Pal da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda FED’in attığı adımlara ve deflasyon açıklamalarına değinmişti. Pal’ın açıklamalarına göre, FED’in attığı adımlar hem Bitcoin’in hem Altın’ın işine yarayacak.


Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

AMEPAY’den 450 Milyon Token’lık Özel Satış!

Sonraki Haber

BTC’yi Rezerv Seçen Şirketin CEO’su: “Bitcoin Yatırımcılarına Saygı Duymuyorum”

İlgili Haberler