Ünlü CEO: Bitcoin Yükselişini Bitirmedi, Daha Çok Yolu Var

Ünlü CEO: Bitcoin Yükselişini Bitirmedi, Daha Çok Yolu Var

Bitcoin (BTC) yatırım şirketi Pantera Capital’in kurucusu ve CEO’su Dan Morehead, 2021 yılında Bitcoin’in yükselişinin daha devam edeceğini düşünüyor. Morehead’in 12 Ocak’ta yaptığı bir konferans görüşmesinde, Bitcoin’in önümüzdeki sekiz ay içinde %200 artarak Ağustos 2021’e kadar 115.000 dolara ulaşmaya hazır olduğunu bildirildi.

Hedef: 115.000 Dolar

Yönetici başlangıçta bu tahmini, Bitcoin’in yaklaşık 11.600 dolardan işlem gördüğü Ağustos 2020’de yapmıştı. Salı günü yaptığı açıklamalarda ise Morehead, Bitcoin’in büyümek için hala çok alanı olduğunu, “Bitcoin aşırı mı değerli? Hayır. Bitcoin, uzun vadeli bileşik yıllık büyüme trendi çizgisinin çok altında üç yıl geçirdi, hala bunun altında ve Bitcoin son altı ayda büyük bir yükseliş göstermesine rağmen, bence hala yükseliş alanı var.” ifadeleri ile dile getirdi.

Öte yandan Morehead, Çin’in dijital yuanı gibi büyük küresel dijital para gelişmelerinin ana akım benimsemeyi artırarak kripto pazarını olumlu etkileyeceğine inanıyor. Morehead konuyla ilgili olarak, “Dünya üzerinde bir bankaya erişimi olmayan ancak bir akıllı telefona erişimi olan bir milyardan fazla insan var ve bir kripto para birimi kullanmak için ihtiyacınız olan tek şey bu” açıklamasını yaptı.

Bitcoin’in Boğa Koşusu

Ayrıca Pantera’nın eşbaşkan bilgi sorumlusu Joey Krug, Bitcoin‘in devam eden boğa koşusunun önceki rallilerden farklı olduğunu ve 2017’deki önceki koşusu ile aynı şekilde bitmeyeceğini söyledi. Krug, son rallinin benimseme temelleri açısından çok daha güçlü olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Krug, “2017’nin üst düzey temelleri, gerçekten çok fazla temelin olmamasıydı, çoğu proje sadece bir kağıt parçası üzerinde bir fikirdi, çoğu şey piyasaya sürülmemişti, çoğu şeyin canlı ürünleri yoktu” ifadelerini kullandı.

100.000 Dolarlık Tahminler

Morehead, Bitcoin’in 2021’de 100.000 dolara ulaşacağına ifade etmek konusunda yalnız değil. Binance ABD CEO’su Catherine Coley, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100.000 dolara ulaşabileceğini dile getirmişti. Ayrıca stock-to-flow modelinin yaratıcısı PlanB, Bitcoin’in Aralık 2021’e kadar 100.000 ile 288.000 ABD Doları aralığına ulaşması gerektiğini de ifade etmişti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.