Ünlü CEO Açıkladı: Boğa Piyasası Ne Zaman Başlayacak?

İlayda Peker

Kripto yatırım firması Galaxy Digital’den Mike Novogratz, kripto para piyasasının toparlanması için Federal Rezerv’in geri adım atması gerekeceğini dile getirdi. Austin, Teksas’taki Consensus 2022 konferansında konuşan Novogratz, Bitcoin’in (BTC) Federal Rezerv geri adım atmadan yükseliş yaşayamayacağını ifade etti.

Bitcoin ve FED

Novogratz’a göre, dünyanın en popüler dijital varlığı ABD’deki hisse senedi piyasalarından önce dip seviyelere ulaşacak. Galaxy Digital CEO’su konuyla ilgili açıklamalarında, “Umudum, dördüncü çeyreğe kadar ekonomi, Fed’in duracağımızı söylediği kadar yavaşlayacak ve ardından bir sonraki kripto döngüsünün başladığını göreceksiniz. O zaman Bitcoin hisse senetlerinden kopacak ve piyasalara öncülük edecek.” ifadelerini kullandı.

Novogratz konuyla ilgili açıklamalarına, “ABD’de oranlar %5’e gidiyor, umarım kripto ayrılabilir.” sözleri ile devam etti.

Öte yandan Novogratz, bir sonraki boğa piyasasında başarılı bir şekilde işlem yapmak için yatırımcıları çok açgözlü olma dürtüsüyle savaşmaya çağırıyor. Bu tavsiye Galaxy Digital ve diğer şirketler için de geçerli.

Eski riskten korunma fonu yöneticisine göre, Luna‘yı doğru zamanda satın alan yatırımcılar, piyasanın mevcut durumu göz önüne alındığında gerçekçi olmayan bir beklenti olan ilk yatırımlarının 300 katına kadar getiri elde ettiler.

CEO konuyla ilgili olarak, “Ekosistemler çok hızlı gittiğinde, bunun bir nedeni var. Neye yatırım yaptığınızı bilin.” sözlerini kullandı.

Kripto Hedge Fonları

Bunlara ek olarak Novogratz, 8 Haziran’da, dijital para birimlerine yatırım yapan hedge fonlarının çoğunluğunun piyasa değerindeki son düşüş nedeniyle başarısız olacağını tahmin etmişti.

Milyarder, New York’taki Piper Sandler Küresel Borsalar ve Aracılık Konferansı’nda konuşurken şunları söyledi:

Hacim düşecek, hedge fonların yeniden yapılandırılması gerekecek. Kelimenin tam anlamıyla 1.900 kripto hedge fonu var. Tahminim üçte ikisi iflas edecek.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH Yüzde 10 Düştü: Piyasa Yeniden Kırmızı!

Sonraki Haber

Terra UST Kurucusundan Açıklama! LUNA Alınır Mı?

İlgili Haberler