Ünlü Bitcoin Eleştirmeni Tüm Bitcoin’lerine Erişimini Kaybetti

İlayda Peker

Kripto para birimleriyle ilgili sürekli olumsuz yorumlar yapan ve sıkı bir altın savunucusu olan Peter Schiff 19 Ocak’ta Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcoin cüzdanına erişimini kaybettiğini ve şifresinin artık geçerli olmadığını dile getirdi.

“Bitcoin’ler Artık Değersiz”

Schiff BTC’sinin artık özünde değersiz olduğunu ve piyasa değeri olmadığını ifade etti ve şunları ekledi:

Bitcoin’e sahip olmanın kötü bir fikir olduğunu biliyordum, ancak bunun bu kadar kötü olduğunu hiç fark etmedim!

Schiff Bitcoin’lerini kaybettiğini açıkladıktan sonra Twitter’daki Bitcoin topluluğu hemen kurtarmak için yorumlar yapmaya başladı. Örneğin; Morgan Creek Digital kurucu ortağı Anthony Pompliano, direk e-mail ile Schiff’’ten kendisine bir e-mail göndermesini istedi.

Yazılım sadece insanların verdiği komutları yerine getiriyor. Hiçbir şeyi ‘unutamaz’. Bana e-posta gönderin, kayıp Bitcoin’i kurtarmanıza yardımcı olmaya çalışacağım.

Bununla beraber Schiff Twitter üzerinden yapılan yorumlara şu şekilde cevap verdi.

Eric Voorhees benim için cüzdanı kurdu ve hatta yapabileceğim hiçbir şey olmadığını düşünüyor. Ancak herhangi bir fikriniz varsa deneyebilirsiniz.

Schiff, kripto para birimlerinin açık sözlü bir eleştirmeni olarak bilinir. Yeni Yıl’dan hemen önce, diğer tüm varlık sınıflarından farklı olarak BTC’nin takvim yılının sonuna doğru yükselmediğini iddia etmişti. Öte yandan Kasım sonunda, Schiff bir Twitter tartışmasında BTC’nin fiyatının 1000 dolara düşeceğini dile getirmişti.

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Güney Kore Kriptolardan %20 Vergi Almaya Hazırlanıyor

Sonraki Haber

İngiltere Siber Suçluları Blockchain İle Yakalayacak

İlgili Haberler