Ünlü Bitcoin Boğası Amerikalı Zenginlerle İle İlgili Acımasız Konuştu

İlayda Peker

The Social Capital CEO’su CNBC’ye verdiği röportajda, Amerika’nın zenginlerinin vergi ödemeleri konusunda destek almaması gerektiğini ve bunun yerine yaşanan kriz durumunda herkes gibi zorluklara maruz kalmaları gerektiğini dile getirdi.

Amerika’nın Adımları

Geçtiğimiz ya kabul edilen ABD teşvik tasarısı, Amerikan vatandaşlarının, küçük işletmelerin ve şirketlerin bu zor durumdan en az hasarı alarak çıkmaları için bir “denge” tasarısı olarak lanse edildi. Bunun yanında FED’in sürekli durmadan para basması farklı bir durum olarak ortaya çıkıyor. Çünkü sürekli para basma, finansal piyasaları güçlendirmek ve büyük kurumsal kuruluşları desteklemek için atılan bir adım olarak değerlendiriliyor. Dolayısıyla Amerika’nın ilk ve öncelikli hedefi büyük şirketler gibi görünüyor…

The Social Capital CEO’suna göre büyük kurumsal kuruluşlara öncelik vermenin, Amerikalıların harcama güçlerinde düşüşler yaşanması gibi büyük tehlikeler barındırıyor. Yapılan açıklamalara göre bu durum yaşanan krizi yalnızca daha da kötüleştiriyor.

“Bırakın, Yok Olsunlar”

Social Capital CEO Chamath Palihapitiya geçtiğimiz günlerde CNBC’de verdiği röportajda, Zengin Amerikalıların ya da büyük şirketlerin nasıl kurtarılacaklarının tartışılmasının yanlış olduğunu ifade etti ve şu yorumu yaptı:

Kimin umrunda? Bırakın yok olsunlar!

Palihapitiya’nın bu yorumu daha sonra Amerikalılar arasında oldukça popülerleşti ve vatandaşlar da CEO gibi düşünüyor gibi görünüyor.

Bitcoin Boğası

Bu açıklamaların yanı sıra CEO’nun güçlü bir Bitcoin boğası olduğu da biliniyor. Örneğin Bitcoin boğası geçtiğimiz zamanlarda yaptığı açıklamalarda 2013 yılında Bitcoin yalnızca 80 dolardan işlem görürken oldukça çok BTC aldığını dile getirmişti. Ayrıca Palihapitiya dolaşımdaki tüm BTC’nin yaklaşık %5’ine sahip olduğunu da iddia ediyor.

Tüm bunların yanında finansal sistem her zamankinden daha zayıf göründüğünden, Bitcoin güvenli bir sığınak haline gelebilir, ancak hepsi toplumun hangi yolu seçtiğine bağlı…

Kaynak: BeincryptoTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Para Dünyasında Bu hafta Neler Oldu?

Sonraki Haber

Kripto İle Yapılan Dolandırıcılık Faaliyetleri %30 Azaldı

İlgili Haberler