Ünlü Analist: Trump Bitcoin’in Boğa Piyasasını Başlatabilir!

İlayda Peker

Capriole Investments’tan Charles Edwards, Donald Trump’ın Kasım ayında seçimi kazanması sonucunda bu durumun Bitcoin’in lehine olacağını düşündüğünü dile getirdi.

Donald Trump ve Bitcoin

Charles Edwards, Donald Trump seçimi kazanırsa ve bir dönem için daha başkanlıkta kalırsa Bitcoin’in neden artışa geçeceğini Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla dile getirdi.

COVID-19 salgının tüm dünyayla birlikte Amerika’yı da bir ekonomik kilitlenmeye sürüklemiş olduğu sır değil. Amerika da bu kilitlenmeden kurtulmak amacıyla büyük teşvik programları başlattı.

Edwards, Trump’ı, mevcut finansal sisteme inanan ve Mart ayında başlattığı finansal teşvik programları devam ettirmeden ABD ekonomisinin düzelmeyeceğini düşünen bir lider olarak tanımlıyor. Edwards’a göre Donald Trump, borsayı finansal başarının ölçüsü olarak görüyor. Ayrıca Trump, Edwards’ın görüşüne göre, çeşitli politikalarla ve UBI (evrensel temel gelir) getirerek hisse senedi fiyatlarını değiştirebileceğini düşünüyor.

Dolayısıyla eğer Trump yeniden Amerika Başkanı olursa piyasadaki dolar arzı artmaya devam edecek. Dünyanın rezerv para birimi olarak nitelendirilen doların arzının artması da sınırlı arzı olan Bitcoin‘in yükselmesini sağlayacak.

Bitcoin’in Geleceği

Bir Bitcoin destekçisi olan ve Morgan Creek Digital’in ortağı Anthony Pompliano da yaptığı son açıklamalarda uygulanan para politikalarına değindi.

FED’in yakın zamanda yeniden para basıp basmayacağını kimsenin bilemeyeceğini dile getiren Pompliano, bu belirsizliğe rağmen genişleme politikaları sebebiyle lider kripto para biriminde artış beklediğini her fırsatta dile getiriyor.

Gerçekten Trump’ın başkanlığa geldiğinden bu yana yürüttüğü para politikası düşünüldüğünde tekrar seçilmesi durumunda da bu tavrından vazgeçmeyeceği düşünülebilir. Bu durumda da arzı sınırsız olan bir varlığa karşı arzı sınırlı olan bir varlığın artışa geçmesi çok da şaşırtıcı olmaz.Total
22
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Stablecoin’lerin Büyük İkinci Çeyrek Performansı 

Sonraki Haber

Bitcoin Artışa Geçti: Sonunda Zincirler Kırılıyor Mu?

İlgili Haberler