Uniswap’ın Yeni Ücret Stratejisi ve Gelecek Planları

Bitcoin Haber

DeFi protokolü Uniswap, Bitcoin’in spekülasyonlarla yükselen değerini takip ederek değer kazandı. Bu çerçevede Uniswap, kurucusu Hayden Adams’ın öncülüğünde bir arayüz ücreti uygulamasını hayata geçirerek gelir kalemlerini artırmayı hedefliyor. Arayüz ücreti, Uniswap’ın web arayüzünü ve cüzdanını kullanan yatırımcılardan günlük olarak toplanacak.

Bu uygulama, Uniswap’ın gelirlerini artırmak adına yeni bir strateji olarak değerlendiriliyor. Ancak, %0,15’lik uygulama ücreti, merkezi borsalarla karşılaştırıldığında yüksek kalıyor. Örnek olarak, Binance tarafından uygulanan oran yalnızca %0,1’dir. Bu durum çeşitli tepkilere neden oldu.

Buna rağmen, Uniswap’ın geçtiğimiz hafta önemli bir işlem hacmi ve önemli ücretler elde ettiği görülüyor. Bu süre zarfında uygulanan ücretlerle 500.000 dolar toplandı. Ücrete rağmen Uniswap platformundaki aktif kullanıcı sayısında %34,2’lik dev bir artış yaşandı.

Buna karşın, UNI token’ın fiyatı geçtiğimiz hafta rakiplerine göre önemli bir kazanım elde etmedi ve ağ büyümesinde düşüş yaşandı. Yeni adreslerin UNI’ye karşı ilgilerinin az olması, UNI’nin ileriye dönük fiyatında olumsuzluklar görülmesine sebep olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve MATIC Coin’in Güncel Durumu ve Fiyat Tahminleri

Sonraki Haber

XRP’de Beklenen Yükseliş ve Fiyat Tahmini

İlgili Haberler