Uniswap’ın (UNI) Eylül Ayı Fiyat Toparlanma Girişimleri ve Ağ Hareketliliği Analizi

Bitcoin Haber

Popüler altcoin Uniswap’ın (UNI) Eylül ayı fiyat toparlanma girişimleri 4,30 dolar bölgesinde büyük bir engelle karşılaşmış gibi görünüyor. Eylül ayında ağ talebinin azalması nedeniyle Uniswap’ın fiyatı çalkantılı bir seyir izledi. Ağ talebi, Eylül ortasındaki kısa bir yeniden canlanmanın ardından bir düşüş trendine girdi.

16 Eylül’deki 11,5 milyon UNI token ile karşılaştırıldığında, 25 Eylül’deki ağ işlemlerinde yalnızca 3,9 milyon UNI token’in dağıtıldığı görülüyor. Bu, %67’lik bir düşüş anlamına geliyor. Aynı zamanda, transfer edilen token’ların azalması, talebin azaldığını gösteriyor.

Uniswap’ın Eylül 2023’teki fiyatı büyük ölçüde düştü. Bu durum, zincir içi veriler aracılığıyla, artan döviz mevduatı miktarının devam eden fiyat gerilemesinde kritik bir rol oynadığı görülüyor. Ağustos sonunda borsada barındırılan cüzdanlarda tutulan toplam Uniswap token’lar 45,3 milyon seviyesindeyken, 26 Eylül’de bu rakam 47,02 milyona çıktı.

Kaynak: https://coinstats.app/coins/uniswap/

Bu durum, yönetim altına alınan 1,7 milyon token’ın çeşitli kripto para borsalarına girişi anlamına geliyor. Genel olarak yatırımcıların döviz mevduatlarını artırmaya devam etmeleri, düşüş eğiliminin hakim olduğunu gösteriyor.

1,7 milyon UNI token’ın yeni borsa girişi, 4,30 dolar değerinde olduğuna göre, borsalara 7,3 milyon dolarlık ilave UNI eklendi. Bu durum, yaklaşan bir satışın işareti olabilir. Uniswap ağ talebindeki düşüş ve nispeten yüksek döviz rezervleri, başka bir UNI fiyat düzeltmesini tetikleyebilir. Ancak, fiyat 6 doların üzerine çıkarsa Uniswap boğaları kontrolü ele alabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cosmos (ATOM) Fiyat Analizinde Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Sonraki Haber

Binance ve ABD Adalet Bakanlığı Arasında Korkulan Durum Yaklaşıyor

İlgili Haberler