Uniswap (UNI) Fiyatında Düşüş Baskısı Artıyor: Ayılar Kontrolü Ele Geçirecek Mi?

Bitcoin Haber

Uniswap (UNI) boğalarının geçtiğimiz hafta 4 dolarlık fiyat destek seviyesini savunmalarına rağmen, düşüş baskısının artmakta olduğu belirtiliyor. Eylül ayına güçlü bir başlangıç yapan Uniswap fiyatı 4,50 dolara çıkmıştı. Ancak, zincir üzerindeki kritik ölçümler boğaların enerjisinin yakında tükenebileceğine işaret ediyor.

CryptoQuant verilerine göre, Uniswap ayıları 17 Ağustos’taki altcoin piyasası çöküşünden bu yana borsa cüzdanlarına para yatırıyor. Bu durum, UNI Borsa Rezervlerinin 17 Ağustos’ta 43,97 milyon token seviyesinde olduğunu ve 7 Eylül’de 47,4 milyon UNI ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Bu durum, yatırımcıların kısa vadede diğer varlıkları satma veya takas etme arayışında olabileceklerini gösterebilir. Ayrıca döviz rezervlerinin yükselmeye başladığı 17 Ağustos’tan bu yana UNI fiyatının %29 oranında düştüğü gözlemlendi.

Uniswap, son haftalarda ağ talebini karşılamakta zorlandı. 31 Temmuz’da 1.200’e kadar aktif kullanıcıya sahip olan Uniswap’ın günlük ağ aktivite oranı azaldı ve 3 Eylül’de 502’ye kadar düştü.

Aktif adresler metriği, bireysel katılım oranını izlerken, işlemleri dağıtan kullanıcı sayısı ne kadar yüksek olursa, temel UNI token’ına olan talep de o kadar fazla olur. Ancak Uniswap ağ talebinde önemli bir artış olmadan, döviz rezervlerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkması, Uniswap ayılarının kontrolü ele geçirme riskini artırıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Dünyasında Altcoin Sezonu Beklentileri ve SEC Etkisi

Sonraki Haber

“Ripple Kurucu Ortağından SEC Davası Hakkında Açıklamalar ve Kripto Endüstrisi Eleştirisi”

İlgili Haberler