Uniswap Kurucusu Hayden Adams, HAY Token’in %99’unu Yaktı

Bitcoin Haber

Uniswap kurucusu Hayden Adams, 20 Ekim’deki bir duyurusunda HAY token’lerinin %99’unu yaktığını açıkladı. Adams’ın bu adımı, kısa süre önce meme tokeni olarak işlem görmeye başlayan HAY token’lerinde yaşanan fiyat spekülasyonları sonrası geldi.

Adams, daha önce Uniswap’ın piyasaya sürülmesinden önce HAY token projelerini test etmek için kullanmıştı. HAY token’ın %99,9’undan fazlasını kişisel cüzdanında tutan Adams, birkaç hafta önce bu token’lerin meme tokeni gibi işlem görmeye başladığını gördü.

Adams’ın yaktığı HAY token’lerin değeri yaklaşık 650 milyar dolar olarak belirtildi. Uniswap kurucusu bu durumu aptalca bir spekülasyon olarak nitelendirdi ve profil resminin token ile ilişkilendirilmesini istemediğini belirtti.

Token‘lerin yakılması, dolaşımdan kalıcı olarak çıkarılması ve mevcut token arzının azalmasına neden olur. Bu nedenle, HAY token’ın değeri, yakılan token’lerin ardından %30 artarak 3.839 dolara yükseldi.

Bir X kullanıcısı da bu olayın vergiye tabi bir olay olarak değerlendirilebileceğini belirtti. Bu durumda, 650 milyar dolarlık bir varlığı elden çıkaran Adams’ın 128 milyar dolarlık uzun vadeli sermaye kazancı yükümlülüğü doğuyor olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Layer-2 Ağı Base, Yazılımcılar İçin Ücretsiz Eğitim Kursu Başlatıyor

Sonraki Haber

Polygon ve Bitcoin Piyasasında Son Durum: MATIC İçin Grafik Analizi

İlgili Haberler