UNIBOT Fiyat Analizi: Kritik Formasyon ve Beklentiler

Bitcoin Haber

UNIBOT fiyatı, 2 Eylül’de uzun vadeli bir formasyondan koptuktan sonra 55 dolarlık düşük bir seviyeye ulaştı fakat kısa sürede toparlandı. 24 Temmuz’dan bu yana baş ve omuz formasyonu içerisinde işlem gören UNIBOT, 2 Eylül’de formasyonu bozdu ve hızlı bir çıkışla 10 Eylül’de 55 dolara kadar geriledi. Ancak bu tarihten itibaren fiyatın arttığı görüldü.
14 Eylül’de UNIBOT’un 24 saatlik fiyatı %21 oranında arttı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 16 Ağustos’tan bu yana mevcut olan ve baş ve omuz formasyonuna denk gelen alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Fiyat artışının devam etmesi durumunda en yakın direnç mevcut fiyatın %20 oranının üzerinde, 110 dolarda olabileceği belirtiliyor.
Günlük göreceli güç endeksi (RSI) karışık okumalar veriyor. Piyasa yatırımcıları, RSI’yi momentum göstergesi olarak kullanır ve bu gösterge şu anda 50’nin altında ve düşüş eğiliminde. Altı saatlik zaman diliminde ise teknik analiz, günlük yükseliş beklentileriyle uyumlu olabileceğini gösteriyor. Kısa vadeli grafik, fiyatın kısa vadeli bir alçalan direnç çizgisinden ve uzun vadeli bir direnç çizgisinden çıkış yaptığını gösteriyor.
Altı saatlik RSI yükselişte ve 50’nin üzerinde yer alıyor. Bu durum, yükseliş eğiliminin işareti olabilir ve UNIBOT’un 110 dolarlık direnç alanına ulaşacağını gösterebilir. Ancak bu beklentiyi doğrulamak için UNIBOT’un 93 dolarlık küçük yatay direnç alanını temizlemesi gerekiyor. UNIBOT’un 92 dolarlık alanı geçememesi, trendin düşüş yönlü olduğunu gösterir ve bu durumda fiyatın 55 dolarlık alçalan direnç çizgisini yeniden test etmesi beklenebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC’nin Binance Soruşturması Yeni Gelişmelerle Devam Ediyor

Sonraki Haber

1 Doların Altında İşlem Gören Üç Kripto Para: XRP, ADA, VET

İlgili Haberler