“Ultra Zenginler Bitcoin İle İlgilenmeye Başlayacak”

İlayda Peker

Bitcoin 10.000 dolarlık direnç seviyesini aşmaya çalışırken Önde gelen bir analist ve Bitcoin (BTC) fiyatını tahmin etmek için kullanılan stock-to-flow modelinin yaratıcısı Plan B, ultra zengin kişilerin de yakın zamanda Bitcoin ile ilgilenmeye başlayacağına inandığını dile getirdi. Analist ultra zengin kişilerin Bitcoin ile ilgilenmeye başladığında lider kripto para benimsenmesinin ve fiyatının da artacağını ifade etti.

Ultra Zenginler

Şu anda dünyadaki ultra zenginlerin net varlıklarının 30 milyon doların üzerinde olduğu biliniyor. Analist de bu durumdan yola çıkarak bahsi geçen kişilerin 1 ya da 2 BTC satın almakla kalmayıp çok daha büyük miktarda satın alma yapacaklarını dile getiriyor.

Böyle bir durumda da analistin de belirttiği gibi doğal olarak hem Bitcoin benimsenmesi hem BTC fiyatı pozitif yönde etkilenecek.

Plan B’ye göre, ultra zenginlerin sadece yüzde 10’u bile Bitcoin ile ilgilenmeye başlasa yine gözle görülür pozitif etki yaratılabilir.

“Bitcoin Almak Daha İyi”

Bir podcast sunucusu ve “Ministry of Nodes” kurucu ortağı Stephan Livera Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, hükümetin tahvil satın almasına ve FED’in sürekli para basmak yoluyla uyguladığı parasal genişleme politikasına değindi.

Bilindiği gibi salgın sebebiyle oluşan kötü ekonomik durumu düzeltmek için Amerika merkez bankası konumundaki Federal Rezerv, ciddi miktarda para basarak ekonomiyi ayakta tutmaya çalışıyor. Aynı zamanda ABD tahvil satın alarak da ekonomiyi desteklemeye çalışıyor.

Açıklamalarında bu durumu ele alan Livera, BTC satın almanın “suçluları finanse etmekten” çok daha iyi olduğuna inandığını dile getiriyor.

Kaynak: U.TodayTotal
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Balinaları Borsalardaki Fonlarını Çekiyor Mu?

Sonraki Haber

Kripto Kullanımında Afrika En Yüksek Oranlara Sahip

İlgili Haberler