Uber’in Cüzdanı Uber Cash Bu Hafta Kullanılmaya Başlıyor!

İlayda Peker

Elde edilen son bilgiler, Uber’in kendi dijital cüzdanı Uber Cash’i piyasaya sürmek üzere olduğunu ortaya koydu. Konuyla ilgili dikkat çeken şey ise ulşaımla ilgili dev bir uygulama olan Uber’in bunu son ortağı MoneyGram ile değil Flutterwave ile işbirliği içinde yapıyor olması.

Uber Cash

Uber, Afrika ülkelerinde çalışacak olan kendi dijital cüzdanı Uber Cash’i piyasaya sürmek üzere. Uber Africa bu konuda, San Francisco’da bulunan ve B Serisi finansman turunda 35 milyon dolar toplayan Güney Afrikalı bir fintech şirketi olan ortağı Flutterwave ile birlikte çalışıyor.

Öte yandan Flutterwave’in, Afrika’da birlikte çalıştığı ondan fazla ortağa sahip olduğu biliniyor. Uber ve Afrika merkezli firma arasındaki yeni ortaklık, taksi sürücülerinin Uber Cash ve bu şirketler aracılığıyla Uber cüzdanlarını kullanmalarını sağlayacak.

Bunun yanında Uber’in Sahra Altı Afrika’dan sorumlu genel müdürü Alon Lits, Uber yolcularının, hangi ülkeye gittiklerine bağlı olarak, şirketin düzinelerce ortağından herhangi birini kullanarak cüzdanlarını kullanma şansı yakalayacağını belirtti. Ayrıca yapılan açıklamalara göre Uber Cash, Flutterwave’nin geçen yıl piyasaya sürülen Visa destekli ürünü olan Barter uygulamasından da nakit ödemeleri kabul edecek ve uygulama bu hafta başlayacak.

Uber ve Moneygram

Uber, Ripple’ın 2019’daki yatırımlarıyla desteklediği ve ODL ürününü ülkeler arasındaki fonları aktarmak için kullanan havale devi MoneyGram ile bir ortaklık anlaşması yaptı. İşbirliğinin bir parçası olarak, Uber için çalışan sürücüler ve kuryeler indirimli olarak dünya çapında nakit gönderebilecekler.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC Opsiyonlarındaki Açık Pozisyonlar 1.5 Milyar Doları Geçti!

Sonraki Haber

XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 10/06/2020

İlgili Haberler