Tyler Winklevoss: “Bankalar COVID-19 Ya Da BTC İle İyileşecek!”

İlayda Peker

Gemini kripto para borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss, bankasının nihayet dijital hizmetlerini güçlendireceğini öğrendiği için içinin rahatladığını açıkladı. Ancak ironik olarak Winklevoss bu haberi, geleneksel posta yoluyla öğrendiğini belirtti.

Winklevoss’a göre, arayı kapatmak ve modern çağa ayak uydurabilmek için son zamanlarda var güçleriyle çalışmaya başlayan finansal kuruluşların bazen COVID-19 gibi kötü bir vesileye ya da Bitcoin gibi kendilerini tehdit edecek bir varlığa ihtiyaçları oluyor.

Bankalar Değişiyor

Tyler Winklevoss yukarıda bahsi geçen konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bankam, müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığını ve güvenliğini korumak için dijital hizmetlere odaklanmayı güçlendirmeye karar verdiğini söylemek için geleneksel posta gönderdi (Bazen görevdeki kişileri daha iyi hale getirmek için bir salgın veya Bitcoin gibi bir şey gerekir.)” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Bitcoin’in yegane amaçlarından birinin parasal egemenliği bankalardan alarak kişilerin kendisine vermenin olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bankaların ve finansal kuruluşların Bitcoin’i bir anda benimsemesini beklemek doğru olmazdı.

2017’de JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin‘i “dünya hükümetleri tarafından yok edilecek bir dolandırıcılık” olarak tanımlamıştı. Ancak sonrasında banka 2019’un Şubat ayında JPM Coin adıyla bir kripto para piyasaya sürdü.

Ayrıca Kasım ayında, Alman bankalarının kripto satması ve depolaması için yeşil ışık yakıldı. Bu arada, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) şu anda İngiltere Merkez Bankası (BoE) ve hemen hemen her merkez bankası tarafından araştırılıyor.

Bitcoin’in Dönüm Noktası

Cameron Winklevoss geçtiğimiz günlerde koronavirüs pandemisinin Bitcoin’in dönüm noktası olacağını belirtmişti. Bitcoin’in Lehman Brothers‘ın iflasına ve son derece tartışmalı banka kurtarmalarına doğrudan bir yanıt olduğu düşünüldüğünde, aslında günümüz krizinin dönüm noktası olması şaşırtıcı olmaz.

Bitcoin ilk ortaya çıktığında bir krize karşı tasarlandığı ve ikinci bir krizde kendisini göstereceği belirtilmişti.

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu Grafik Mart Çöküşünde Dip Seviyenin Görüldüğünü Kanıtladı!

Sonraki Haber

Bitcoin Yokuş Yukarı Bir Mücadeleye Hazırlanıyor

İlgili Haberler