Twitter Ortaklarının Kriptolara İlgisi Günden Güne Artıyor

İlayda Peker

Twitter ve Medium‘un kurucu ortağı Christopher Isaac Stone (Biz Stone), kullanıcıların Bitcoin işlemleri yapmalarına izin veren bir fintech uygulamasına yatırım yaptığını açıkladı.

The Mode Banking

The Block’a yapılan açıklamalara göre Stone’un yatırım yaptığı The Mode Banking uygulaması, 60 saniyeden daha kısa sürede bir hesap açma ve müşteri bilginizi (KYC) iki dakikadan daha kısa sürede tamamlama imkanı tanıyor. Ancak yapılan denemelerde 45 dakika içinde bile müşteri bilgilerinin kaydedilemediği ifade ediliyor. Dolayısıyla vaatlerin gerçekleştirilebilmesi için uygulamanın geliştirilmesi gerekiyor.

Bunun yanında yapılan açıklamalara göre Mode uygulamasına ABD dışından da küresel olarak erişilebiliyor ve kullanıcılar 50 Euro yani yaklaşık 65 dolar alt limit ile Bitcoin satın alabiliyor. Öte yandan Londra merkezli firma %0.99’luk bir işlem ücreti alıyor ve aynı zamanda İngiltere’nin yasaları uyarınca anlık GBP transferleri için daha hızlı ödeme planını destekliyor. Ayrıca Mode’un kullanıcı varlıklarını BitGo aracılığı ile sakladığı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Yatırımının yanı sıra Mode’un danışmanı olarak da görev yapan Stone konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Şu anda Bitcoin pazarına erişmek için birden fazla mevcut yol olmasına rağmen, az miktarda Bitcoin satın almak ve saklamak isteyen gündelik kullanıcılar için BTC çok da cazip gelmiyor. Mevcut uygulamaların çoğunun özünde bir erişim sorunu var.

Bunun yanında Stone, Mode’un basit bir kullanıcı arayüzü ve deneyimi sunduğunu ve “büyük rakip bankalarınkiyle rekabet ettiğini” de sözlerine ekledi.

Tüm bunların yanında Twitter’ın bir diğer ortağı olan Jack Dorsey’nin de Bitcoin işlemleri gerçekleştirilmesine izin veren bir uygulama olan Square’i kullanıcı ile buluşturduğu biliniyor…Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ETH Ağındaki Stablecoin’ler Ethereum’u Geride Bıraktı

Sonraki Haber

XRP Rekor Artışlar Sergiliyor: Sonunda Beklenen Gerçekleşiyor Mu? 

İlgili Haberler