Twitter, Kripto Paralar ve Blok Zinciri Teknolojisi İle İlgili Bir Ekip Kuruyor

Mert Bahçe

Dev sosyal medya platformu Twitter, Blockchain ve kripto para ile ilgili bir birim kuruyor. Twitter Crypto olarak adlandırılan ekip, mühendislik lideri olarak Tess Rinearson ile kripto, dApp’ler ve DeFi için çözümler geliştirmeye odaklanacak.

Twitter’dan Dev Adım

Medyaya yansıyan bilgilere göre Twitter, kripto para ve Blockchain dünyası için çok önemli bir adıma imza atıyor. Tess Rinearson’un liderliğindeki Twitter Crypto ekibi, kripto paralar, merkezsiz uygulamalar ve merkezsiz finans gibi konular üzerine çalışacak.

Tess Rinearson, Twitter’ın bir bir parçası olmadan önce Chaincom, Cosmos ve Interchain Foundation ile çalışmış başarılı bir mühendistir. Başarılı isim, projeye duyduğu coşkuyu anlatırken şunları ifade etti:

Twitter’da merkezsiz teknolojiler, blok zinciri ve kripto para birimleri ile ilgili kurulan ekibin lideri olduğumu duyurmaktan mutluluk duyuyorum.

Bununla birlikte ekip, eylül ayında başlatılan Bitcoin ile bahşiş özelliğini ve NFT’ler aracılığıyla kimlik kanıtı hizmeti geliştirmeyi hedefliyor. Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) Parag Agrawal’a rapor verecek olan Twitter Crypto ekibi dApp’lere, varlık sahipliğine diğer kimlik odaklı çözümlere ve topluluk inşasına dair kapsamlı çalışmalarda bulunacak.

Jack Dorsey ve BTC

Bunun yanı sıra haberin medyaya yansıması ile birlikte kripto para sektöründeki bazıları gelişmeyi olumsuz karşıladı. Twitter hisseleri, yaklaşık 2 hafta içerisinde neredeyse %25 kayıp kaydetti. Bu aşağı yönlü modelin devamında bir toparlanma gelmedikçe fiyat 50 dolara kadar düşebilir.

Ayrıca Bitcoin (BTC) savunucusu Jack Dorsey, blok zinciri teknolojisinin insanlığın geleceğinde devrim yaratabileceğine inanıyor. Twitter CEO’su Dorsey, Bitcoin hakkındaki inancı ve yapıcı yorumlarıyla kripto para topluluğunda saygın bir yere sahip milyarder isimlerden. Böyle bir bağlılık da kripto meraklılarının uğrak sosyal medya ağını Twitter yapıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

MetaMask Gerçekten Kripto Para Çıkaracak Mı?

Sonraki Haber

Son Düşüş Sonrasında Bitcoin ve Ethereum Fiyat Beklentileri

İlgili Haberler