Twitter CEO’su ve Coinbase CEO’su Arasında Neler Oluyor?

İlayda Peker

Önde gelen geliştirici ve Bitcoin maksimalisti Udi Wertheimer paylaştığı bir Twitter gönderisi ile Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin Ethereum (ETH) yatırımı olduğunu ifade etmişti. Ancak Dorsey yine bir Twitter gönderisi ile bunu yalanladı. Aynı zamanda ödeme şirketi Square’in de başındaki isim olan Dorsey portföyündeki tek kripto para yatırımının Bitcoin (BTC) olduğunu açıkladı.

“Lafı Bırak İcraata Bak”

Dorsey geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un çalışanlarının işyerinde sosyal aktivatizme katılmalarını yasaklama kararını eleştirmişti. Dorsey konuyla ilgili açıklamalarında, “Bitcoin, toplumumuzun büyük bir bölümünü olumsuz yönde etkileyen doğrulanamayan ve dışlayıcı bir finansal sisteme karşı doğrudan aktivizmdir.” sözlerini kullanmıştı.

Armstrong yeni politikanın ana hatlarını çizen uzun blog gönderisinde, ortak hedefe ulaşmak için ekibin odaklanmasını ve birleşmesini sağlamak için bunun gerekli olduğunu dile getirmişti. Armstrong’a göre, bu çabalar her ne kadar iyi niyetli olsa ad hem dikkat dağıtıyor hem de bölünmelere sebep oluyor. Bu da çoğu şirkette birçok değeri yok etme potansiyeline sahip bir durum.

Öte yandan çoğu Bitcoin destekçisi Dorsey’in sosyal adalet çağrısından hoşlanmamıştı. RT sunucusu Max Keiser, şirketi yakın zamanda Bitcoin’i rezerv varlığı haline getiren MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan ders alması gerektiğini dile getirdi.

Coinbase’in misyon odaklı yaklaşımı, sosyal aktivizm giderek Silikon Vadisi’ndeki kurumsal uygulamanın bir parçası haline geldiğinden liberallerin hakim olduğu teknoloji sektöründe bir öfkeye yol açtı.

İnternet girişimcisi Jason Calacanis, 8 milyar dolarlık kripto devinin bunu işle ilgili yapmak ve sadece işe yaramak isteyen “büyük bir yetenek akışına” sahip olacağını belirtti. Armstrong eleştirmenlere boyun eğmedi. Bunun yerine, anti-aktivizm duruşunu ikiye katladı ve şirketin politika değişikliğini desteklemeyenlere cömert çıkış paketleri sundu.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ekim Ayı Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) İçin Neler Getirecek?

Sonraki Haber

Yılların Oyun Devinin Token’ı Kasım’da Geliyor!

İlgili Haberler