Tuttuğunuz NFT İçin 10 Bin Dolar Telif Hakkı Ödenebilir!

Fatih Uçar

Kripto para piyasaları 2022 yılında şimdiye kadar iyi bir performans gösteremedi ancak her şey fiyattan ibaret değil. ABD merkezli önde gelen kripto borsası Coinbase, Bored Ape Yacht Club’ın NFT topluluğunu içeren 3 filmin yapımcılığını üstlenecek. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay ApeCoin, BAYC sahiplerine ücretsiz olarak dağıtılmış ve fiyatı 40 dolara kadar yükselmişti.

Coinbase ve NFT

Son duyuruda Coinbase, BAYC NFT topluluğun üyelerinin kendi koleksiyon parçalarını yayın için göndererek üçlemenin oluşturulmasına yardımcı olabileceğini söylüyor. Bored Ape Yacht Club’a göre, filmin ilk bölümünde sadece maymunlar oynayacak.

“Coinbase’in Bored Ape Yacht Club topluluğunu içeren bir film dizisi yapması bizi çok mutlu etti. Bored APE NFT sahipleri, maymunlarınızı ön hazırlık için gönderin. Mutantlar, merak etmeyin, bu bir üçlemenin ilk filmi fakat ikinci bölüm için kendi oyuncu seçimi çağrınızı alacaksınız”.

Binlerce Dolar Ödüll

Coinbase ayrıca, başarılı bir şekilde kullanılan maymun sahiplerinin binlerce dolar değerinde ApeCoin (APE) veya Bitcoin (BTC) alacağını duyurdu.

“Seçilmiş maymun sahipleri için 10.000 dolar değerinde ApeCoin veya Bitcoin tutarında tazminat almaya hak kazanacak. Bu tutar Coinbase hesaplarına yatırılacak. Lisans zincire kaydedilecek ve maymunla birlikte ikincil piyasaya devam edecek. Ancak ücret, asıl lisans sahibine (maymunu filme gönderen sahibine) tek seferde ödenecektir”.

Coinbase, filmlerden elde ettikleri her türlü kârın hayır kurumlarına verileceğini söylüyor.

“Pek olası olmasa da filmin net geliri olması mümkün. Böyle bir durumda Coinbase, tüm net gelirlerini kar amacı gütmeyen bir kuruluşa bağışlayacak”.

Borsa filmin yapımcılığını üstlenecek ve bu iş için ciddi para harcayacak. Coinbase NFT pazarının tanıtımı için bu film kullanılacak. NFT’lerin film veya çizgi dizilere başrol olması önemli bir dönüm noktasıdır. Önümüzdeki on yıl içinde bu konseptin belki de binlerce farklı çeşidini göreceğiz ancak ilkler her zaman değerlidir ve bize geleceğe dair kritik fikirler kazandırır.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Rusya’da Son Durum: Kripto Paralar Yasallaşıyor Mu?

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) Yükselişi Başlayabilir Mi?

İlgili Haberler