Türkiye’ye Açılan CoinW, “Akıllı Copytrading” İle Endüstri Çapında Bir Yeniliğe İmza Atıyor!

Fatih Uçar

2022 yılının başlamasıyla Fed’in sıkılaşma politikası belirginleşti ve kripto para piyasaları için kış ayları başladı. Yıl boyunca birçok saldırı ve iflas da yaşadığımız için piyasadaki belirsizlik derinleşti. Fakat ayı piyasalarında para kazanmak imkansız değil. Özellikle vadeli işlemlere yönelen yatırımcılar düşüşte bile para kazanabiliyor. Peki ama yeterli teknik bilgisi olmayanlar ne yapacak? İşte burada CoinW tarafından sunulan “akıllı copytrading” ürünü devreye giriyor.

CoinW ile Herkes Kripto Gurusu

Kripto para piyasaları artan enflasyon ve küresel sıkılaşma adımları nedeniyle iyi günler yaşamıyor. İlerleyen aylarda da durumun pek iyileşmesi beklenmiyor. Nitekim Fed ve ECB başkanlarının dünkü konuşmalarını takip ettiyseniz durumun vahametini biliyor olmalısınız. Önümüzdeki birkaç çeyrek boyunca dünyanın önde gelen ekonomileri sıkı para politikalarına devam ederek enflasyonu dizginlemek için çalışacak. Elbette sıcak paranın azalacak olması kripto paraları da içine alan risk piyasalarını olumsuz etkileyecek.

CME verilerine göre kripto para vadeli işlemleri ayı piyasalarına rağmen artıyor. Çünkü ayı piyasalarında da yüksek volatilite olur ve vadeli işlemlerde hızlı para kazanmanın yolu budur. Eğer volatilite yüksekse short veya long pozisyonlarınızdan %100’ü aşan kazançlar elde edebilirsiniz.

Peki ama kripto paralara yeni giren yatırımcılar ne yapacak? Bu segment yatırımcılar gerekli teknik ve temel analiz yeteneklerine sahip değil. Üstelik haber akışlarına göre yeterince hızlı da hareket edemiyorlar. Tam olarak bu noktada Türkiye pazarına giren CoinW’nin “akıllı copytrading” özelliği devreye giriyor.

CoinW İş Direktörü Sonia Shaw şunları söyledi;

“Akıllı copytrading temelde yeni başlayan yatırımcılarının, piyasadaki kripto gurularının alım satım işlemlerini takip etmelerine ve kopyalamalarına yarıyor. Yeni başlayanlar, copytrading tasarruf oranı, toplam kâr, takip edilen emir sayısı ve işlem gören token birimleri gibi ayrıntıları takip edebiliyor. CoinW olarak geliştirdiğimiz bu model, vadeli alım satım piyasasındaki profesyonel yatırımcılarla yolun başındakiler arasında bir köprü oluşturuyor”.

Yani kripto gurusu olmanız gerekmiyor, sistem üzerinden doğru analistleri takip ederek onlarla aynı oradan kazançlar elde edebilirsiniz.

CoinW Akıllı Copytrading

Rakip borsaların da benzer özelliklerde ürünleri var, peki CoinW Akıllı Akıllı Copytrading’i bunlardan ayıran şey ne? CoinW akıllı copytrading sürekli vadeli işlemlerde daha çok performans, daha güçlü risk kontrol sistemi ve daha fazla token alım satımı olanağı sunuyor.

Sonia Shaw şunları söyledi;

“CoinW olarak en büyük önceliğimiz ürünlerimizdeki inovatif yaklaşım ve kullanıcı deneyimiyle sektöre öncülük etmek. Vadeli işlemler için akıllı copytrading özelliği, endüstri çapında bir yeniliğe karşılık geliyor. CoinW olarak daha önce Bitcoin işlemlerinde 0 komisyon uygulayarak bu alanda dünyanın ilk platformu olmuş ve sektörde bir ilke daha imza atmıştık. 2017’den bu yana iki kez boğa ve ayı piyasası değişimi yaşayan platformumuz, yatırımcı odaklı yaklaşımıyla likiditesini korumayı başarıyor. Copytrading özelliğinin daha çok yatırımcıya ulaşması için kısa bir süreliğine 500 dolarlık zarar sübvansiyonu garantisi de sunuyoruz”.

CoinW Artık Türkiye Pazarında

CoinW, Vietnam, Hindistan ve Rusya’nın da aralarında olduğu 13 ülkedeki yerelleştirilmiş bölge ofislerine bir yenisi Türkiye’de ekledi. Kanada, Litvanya, ABD, Singapur, Abu Dhabi gibi ülke ve bölgelerde finansal lisanslara sahip olduklarını ve yükümlü kuruluşlar arasında sayıldıklarını hatırlatan Sonia Shaw platformun 120 ülkeye hizmet verdiğini ve 5 yıldır kesintisiz şekilde faaliyetlerini sürdürdüğünü hatırlattı. Bu yıl kripto kışının birçok firmayı yıktığını gördük. Bundan dolayı birkaç zorlu kışı atlatabilen platformlar kullanıcılara artık daha güvenilir geliyor. Bu yıl iflas eden kripto şirketlerinin bir kısmı hiç ayı piyasalarının zorluğuyla karşılaşmamıştı.

Sonia Shaw, Türk yatırımcıları önemsediklerini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti;

“Türkiye, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan bir köprü niteliği taşıyor. Ürün ve hizmetlerimizi Türkiye’deki kripto topluluğuna ulaştırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Küresel pazarı sürekli takip ederek “akıllı copytrading” gibi endüstride standartları belirleyen ürün ve hizmetler geliştirmeye, Türkiye’deki kripto topluluğunun gücüyle kapsayıcı finans kavramını tüm dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz.”


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tayland SEC’i Bu Kripto Para Borsasıyla İlgili Şikayette Bulundu!

Sonraki Haber

Bugün Günlerden Terra! LUNA ve LUNC Uçuyor, Dikkat!

İlgili Haberler