Türkçe Bitcoin Haber Siteleri ve Blogları

Bitcoin Haber

Bitcoin konulu Türkçe günlük (blog) siteleri okuyucularına bitcoin dünyasındaki son gelişmeleri duyururken yeni başlayan ve bilgisini artırmak isteyen bitcoin kullanıcıları için de faydalı birer kaynak oluşturuyorlar. Bu inceleme yazımızda Türkçe içerikli bitcoin platformlarına yer verdik.

BTC Türk Blog

Bitcoin borsası BTCTurk tarafından yayınlanan günlük sitesinde Ekim 2013 ayında ilk yazı yayınladı. Sitede genellikle dünyadan bitcoin haberlerine ve piyasa analizlerine yer veriliyor. BTCTürk bitcoin borsası ilgili duyurular da zaman zaman yayınlanıyor. Twitter hesabından blog duyurularını ve bitcoin ile ilgili özlü sözleri yayınlıyor.

CoinTürk

25 Mart 2014 Tarihinde açılan sitede güncel bitcoin haberleri, piyasa analizleri ve yorumlar yayınlanıyor. CoinTürk manifestosunda kendini şöyle tanımlıyor:

 CoinTürk olarak bizler, kripto para adıyla bilinen ve gelecekte çok daha büyük ve derin teknolojik gelişmelere yol açacağına inandığımız bu yeni ekosistemin gelişimine ve doğru şekilde tanıtılmasına çok büyük önem veren bir ekibiz. Merkezi olmayan bu yeni ekosistemi tanıtırken doğru bilgiyi paylaşma konusunda özenle çalışıyoruz. Çünkü doğru bilginin ve şeffaflığın kalıcı, güvenilir ve saygın olmanın en önemli unsuru olduğunun farkındayız.

CoinKolik

Sitede bitcoin yatırımcıları açısından faydalı haberler, yorumlar ve röportajlar yayınlanıyor. Yeni başlayanlar için bitcoin rehberi de üyeler tarafından siteden indirilebiliyor. Coinkolik Twitter hesabından da en son site güncellemeleri yayınlanıyor.

Bitcoin Haber

2013 yılı başlarında yayın hayatına Twitter hesabıyla başlayan BitcoinHaber daha sonra kendi blog sitesinden günlük yayınlamaya başladı. Twitter hesabında ise çeşitli yerli ve yabancı kaynaklardan edinilen en son ve en doğru bitcoin haberleri paylaşılıyor ve takipçiler ile iletişim sağlanıyor.

Blog sitesinde ise genelde Türkiye kaynaklı bitcoin haberleri, videolar, röportajlar ve inceleme yazıları yayınlanıyor.  Scott DRISCOLL tarafından yazılan Bitcoin Nedir Nasıl Çalışır adlı makale Türkçe çevirisiyle yeni başlayanların bitcoin sistemini kavrayabilmesini sağlıyor.

Bitcoin’in mucidi Satoshi NAKAMOTO tarafından yazılan ve bitcoin manifestosu kabul edilen Bitcoin: Eşten-eşe Elektronik Ödeme Sistemi adlı makale de BitcoinHaber tarafından Türkçe’ye çevrildi.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

The Rise and Rise of Bitcoin Belgeselinde İşlenen Konular ve Karakterler

Sonraki Haber

Türkçe Bitcoin Yazıları

İlgili Haberler