Türk Stablecoin Yeni Bir Borsada Listelendi

İlayda Peker

Over-the-counter (OTC) ve kripto para birimi vadeli işlem borsası BTSE bugün BiLira’nın Türk stablecoin birimi TRYB’yi desteklemeye başladığını açıkladı. TRYB artık BTSE’nin spot piyasalarında Tether (USDT) ile işlem görüyor.

TRYB BTSE Borsasında

BTSE kurucu ortağı ve CEO’su Jonathan Leong konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu yeni listelemenin “Türk kullanıcılarının para gönderirken daha düşük ücret ödemelerine ve TRYB kullanıcıları için anlık ödeme sürelerini kolaylaştırmasına olanak verdiğini” belirtti.

Bunun yanında Cointelegraph’ın haberine göre Leong, BTSE’nin bu yılın başlarında Türkiye piyasasına girdiğini ve borsanın “Türkiye’de güçlü ve büyüyen bir topluluk” kazandığını dile getirdi.

Öte yandan  BiLira’nın COO’su Vidal Artditi, Türkiye’nin küresel Blockchain endüstrisinde önde gelen bir yetki alanı olarak ortaya çıkacağını ve genel nüfus arasında yüksek düzeyde kripto okuryazarlığı ve benimsenmesi olduğunu vurguladı.

Ayrıca Artditi Türkiye vatandaşlarının ağırlıklı olarak riskten korunmak için kripto varlıklarını kullandığını ifade etti Artditi, yatırımın Türk kültürünün temel bir parçası olduğunu ve “Türkiye’nin kültürel nüanslarının gerçekten Blockchain ve kripto para ile uygun olduğunu” dile getirdi.

BiLira

Güçlü Türk yatırım geleneklerini vurgulamasına rağmen Artditi, BiLira’nın “spekülasyon yaratmak için piyasaya sürülmediğini” özellikle vurguladı. Artditi konuyla ilgili açıklamalarına şu ifadeleri kullandı:

Bir balon oluşturmak için burada değiliz. Gerçek kullanım senaryoları oluşturmak için buradayız, bu yüzden sistemimizi ve platformumuzu, insanların komisyonlar için bir lira bile ödemeden ayda 100.000 avroya kadar satın alabilecek şekilde kurduk. Kısa vadede şirketimize finansal olarak zarar verse bile kolay erişilebilir olmayı istiyoruz.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Options’a XRP ve ETH Eklendi

Sonraki Haber

Gerçekten 21 Milyon BTC Mi Var?

İlgili Haberler