Türk Lirası Karşısında Bitcoin Rekor Tazeledi

Bitcoin Haber

Bitcoin, 24 Ekim’de Türk lirası karşısında rekor kırdı. BTC/TRY, yerli kripto para borsası BtcTurk’te 1 milyon eşiğini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Bu ralli, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir spot Bitcoin ETF’sine onay çıkacağı ve ETF’nin yakında işlemlere açılacağı beklentisiyle gerçekleşti.

BTC/TRY, 24 Ekim’de saat 17.15’te 1 milyon 19 bin 860 seviyesine ulaşarak yeni bir rekor seviyeye çıktı. Daha önceki rekor seviye 20 Aralık 2021’de 851 bin olarak kaydedilmişti. Şu anda BTC/TRY, yaklaşık olarak 965 bin 260 seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin’in rekor kırmasıyla birlikte kripto para piyasasında canlılık arttı. Ethereum’un fiyatı bin 800 dolara dayanırken, Chainlink, Solana gibi birçok altcoin’in fiyatı da son ayların en yüksek seviyelerine çıktı.

Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi BlackRock’ın iShares spot Bitcoin ETF’si, SEC’ten onay alması beklenen bir ETF ihraççısı olarak öne çıkıyor. Eğer ETF onaylanırsa, Coinbase gibi büyük kripto borsaları fonların emanet edileceği şirket olacak ve ETF, Nasdaq’da işlem görecektir.

Bitcoin’in Türk lirası karşısında rekor kırması, kripto para piyasasında heyecan yaratırken, ETF onayının ardından daha da büyük bir hareketlilik bekleniyor. Bu rekor, Türk yatırımcılar için Bitcoin’in gücünü ve potansiyelini göstermesi açısından önemli bir gelişme olarak değerlendirilebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, Hong Kong’da Yeni Bir Borsa Kurdu İddiası Ortaya Atıldı

Sonraki Haber

Coinbase: SEC, Menkul Kıymet Tanımını Yeniden Yapmaya Çalışıyor

İlgili Haberler