Türk Kripto Para Borsalarını Tek Yerden Takip Edin: 21Milyon.com

Bitcoin Haber

Tüm piyasalarda olduğu gibi kripto para birimi piyasasında da anlık takiplerin yapılabilmesi, borsaların güncel verilerine ulaşılabilmesi, borsalarda yer alan aynı coin’lerin farklı fiyatlarının görüntülenebilmesi ve borsa karşılaştırmalarının yapılabilmesi oldukça büyük bir önem taşıyor. Ancak bu takipleri her borsadan ayrı ayrı yapmak, kripto para birimlerinin fiyatlarını güncel olarak bir arada görüntüleyememek hem zaman hem emek açısından zaman zaman kayıplara neden oluyor. 21Milyon.com tam olarak bu sorunlara çözüm getirmek amacıyla tasarlanan bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

21Milyon.com Nedir?

21 Milyon, kripto para birimlerinin fiyatlarını Türk Lirası bazında bir arada görebileceğiniz, Türkiye’de yer alan kripto para borsalarının verilerine anlık olarak erişebileceğiniz, tüm borsa paritelerini bulabileceğiniz ve kripto para borsalarının karşılaştırmasını yapabileceğiniz bir platform olarak nitelendirilebilir.

Bunlara ek olarak kullanıcılar 21 Milyon ile gündemin önemli haberlerine ve önemli gelişmelere ulaşım sağlayarak yatırım stratejilerini konumlandırabiliyor.

21 Milyon platformunda yer alan kripto para birimlerinin fiyatlarının TL bazında kullanıcıya sunuluyor olması özellikle dikkat çeken bir durum. Çünkü Türkiye kripto para yatırımı konusunda oldukça üst sıralarda yer alıyor ve bu sebeple de yatırımcıların işlerini kolaylaştıracak platformlar her geçen gün daha önemli hale geliyor.

21 Milyon sayesinde kullanıcılar, Türk kripto para borsalarında yer alan kripto para birimlerinin TL bazından fiyatlarını anlık olarak takip edebiliyor ve borsalardaki farklı fiyatları yine TL bazında karşılaştırabiliyor. Bu da özellikle arbitraj yapan kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlıyor.

Bunlara ek olarak 21 Milyon’da Türk kripto para borsaları hakkında puanlama, pariteler hakkında bilgi, işlem hacimleri ve bitcoin borsaları ile ilgili diğer detaylar yer alıyor. Böylece yeni kripto para yatırımcıları hangi borsayı kullanmak istediklerine bu özelliklere bakarak karar verebiliyor.

21 Milyon’da şu anda 13 adet Türk kripto para borsası ve 103 adet kripto para birimi bulunuyor. Yapılan açıklamalara göre ilerleyen zamanlarda platforma daha fazla sayıda Türk borsası ve kripto para birimlerinin eklenmesi planlanıyor.

21 Milyon Nasıl Kullanılır?

Platformda borsalar, “21 milyon puanı” adı verilen bir puanlama sistemine tabii tutuluyor. Platformun açıklamalarına göre, 21 milyon ekibi tarafından yapılan bu puanlama tamamen nesnel kriterlere göre hesaplanıyor. Hesaplama yapılırken ise  platformun kuruluş yılı, şirket bilgileri ve açık adresi, mobil uygulamaları (IOS/Android), güvenlik (2FA vs gibi), sosyal medya takipçi sayıları, aylık ziyaretçi sayıları ve Alexa TR değerleri gibi çok sayıda tarafsız kriter kullanılıyor. Ayrıca belirlenen kriterler doğrultusunda puanlama her 3 ayda bir güncelleniyor.

Öte yandan kullanıcılar “Türkiye’deki kripto para birimleri” sekmesini kullanarak coin’lerin; TL cinsinden fiyatlarını, 24 saatlik, 7 günlük ve 30 günlük fiyatlarını ve Türkiye’deki 24 saatlik hacimlerini anlık olarak görüntüleyebiliyor.

Bunlara ek olarak platformda “Kazandıranlar” ve “Kaybettirenler” olmak üzere iki sıralama bulunuyor. Bu sekmelerde kullanıcılar, hangi kripto para birimi son 24 saate, son 7 günde ve son 1 ayda ne kadar kaybettirmiş ya da ne kazandırmış görüntüleyebiliyor.

21 Milyon’da sadece Türkiye’de yer alan kripto para birimleri değil, Türk kripto para borsaları ile ilgili de pek çok bilgi, rakam ve parite bulunuyor. “Tüm borsalar” sekmesinde kullanıcılar şu anda 13 Türk kripto para borsası ile ilgili çeşitli verilere erişebilirken “Borsaları karşılaştır” sekmesinde bu 13 borsanın karşılaştırmasını yapabiliyor.

Tüm bunların yanında 21 Milyon kullanıcılarına, güncel haberlere ulaşım imkanı da sunuyor. Yatırımcılar bu sayede hem gündemi takip edebiliyor hem de güncel haberler doğrultusunda yatırım stratejilerini şekillendirebiliyor.

Dolayısıyla 21 Milyon platformu ile kullanıcılar, Türk kripto para borsalarının verilerine, Türkiye’de işlem gören kripto para birimlerine ve güncel haberlere tek bir platform aracılığı ile ulaşmış oluyor. Detaylı bilgi için:

Web sitesi: 21milyon.com

Twitter: twitter.com/21milyoncomTotal
37
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

JP Morgan CEO’su Kripto Piyasası Değerinin 5 Trilyon Dolar Olabileceğini İma Etti

Sonraki Haber

Goldman Sachs Bitcoin’i Yeni Bir Varlık Sınıfı Olarak Tanımladı

İlgili Haberler