Trump ve Zuckerberg Aylar Önce Gizli Bir Yemek Yedi!

Trump ve Zuckerberg Aylar Önce Gizli Bir Yemek Yedi!

New York Times’ın paylaştığı bir habere göre, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ile ABD Başkanı Donald Trump 22 Ekim’de gizli bir akşam yemeği yedi. Trump’ın damadı Jared Kushner tarafından düzenlenen buluşma, Zuckerberg’in 23 Ekim’de senato karşısında Libra ile ilgili açıklamalarda bulunmuş olması ve bir nevi senatoyu Libra ile ilgili ikna etmeye çalışmasından bir gece önce gerçekleştiği için dikkat çekiyor.

Buluşmanın Detayları

Aslında bahsi geçen akşam yemeği ile ilgili söylentiler Kasım ayında ortaya atılmıştı. Ancak herhangi bir detay elde edilemediği için bilgilerin güvenilir olup olmadığı net değildi.

Son haberlerde ise akşam yemeğine hem First Lady Melania Trump’ın hem de Trump’ın kızı Ivanka Trump’ın katıldığı ve Beyaz Saray’ın birinci katındaki üç salondan biri olan Mavi Oda’da Zuckerberg ile bir araya geldiği belirtiliyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre, Bitcoin madencilik şirketi Layer1’e yatırım yapan milyarder girişim kapitalisti Peter Thiel de ortağı Matt Danzeisen ile toplantıya katıldı.

Öte yandan yapılan açıklamalarda bu akşam yemeğinin amacının Trump ile Zuckerberg arasında yeni bağlar kurmak olduğu iddia edilse de Facebook herhangi bir gizli anlaşma olduğu söylentilerini kesin bir dille reddediyor.

Trump ve Libra

Trump, Amazon ve Google gibi diğer teknoloji devlerine kıyasla Facebook ile ilgili çok daha az sertti. Bununla birlikte Facebook’un da Trump’a karşı çok daha toleranslı olduğunu, geçtiğimi günlerde yaşanan Twitter olayında görmüş olduk.

Ancak bunlara rağmen Trump, Facebook’un Libra projesi hakkında oldukça sert konuşmuştu ve Amerika’da lider tek para biriminin dolar olduğunu dile getirmişti. Ayrıca Trump’ın eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton tarafından yazılan ve çok konuşulan kitabın sızdırılmış bir kopyasına göre Trump, Hazine Sekreteri Steven Mnuchin’den 2018’de Bitcoin‘i “takip etmesini” istedi.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.