Tron ile Binance Smart Chain Mücadelesi Kızışıyor!

Fatih Uçar

Hacim açısından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance tarafından geliştirilen Binance Smart Chain kan kaybediyor. Merkezi Olmayan Finans protokolleri (DeFi) için bu yılın gerçekten iyi bir yıl olmadığını söylemeliyiz. Özellikle Terra UST çöküşü sonrasında çok sayıda yatırımcı DeFi sözleşmelerindeki varlıklarını geri çekti.

Tron ve Binance Smart Chain

Merkezi Olmayan Finans protokolleri (DeFi) için bu yılın gerçekten iyi bir yıl olmadığı gerçeğini inkar etmenin bir anlamı yok. Bu protokollerin bazılarındaki hileler, dolandırıcılıklar, saldırılar, istismarlar ve başarısızlıklar, yatırımcıları ve düzenleyicileri, finansın geleceği olarak DeFi hakkında giderek daha fazla şüpheci hale getirdi. Bu yıl şimdiye kadar, 1,6 milyar doların üzerinde kripto para birimi DeFi açıklarından dolayı kaybedildi. Bu, 2020 ve 2021’de kaybedilen toplam miktarı aştı.

Ancak bu trajediler karşısında TRON Blockchain’in iyi bir ay geçirmesi herkesi şaşırtıyor. DefiLlama’dan alınan verilere göre, 5,8 milyar dolarlık Toplam Kilitli Değer (TVL) ile Tron blockchaini şu anda DeFi ekosisteminde BNB’yi yakından takip eden üçüncü en büyük projedir.

Yalnızca 9 protokolü barındıran Tron blockchaini 350’den fazla protokole ev sahipliği yapan Binance Smart Chain’i geçebilir mi? Belki TVL açısından geçebilir ancak topluluk ve geliştirici gücü olarak bundan çok uzak görünüyor.

Tron (TRX) Büyüyor

DeFi Llama‘dan gelen veriler, Mayıs ayında ekosistemdeki çoğu zincir TVL kaybı yaşarken Tron’un büyüdüğünü gösteriyor. TRON son bir ayda %46,33’lük bir büyüme yaşadı. Benzer şekilde son 7 günde %14,63 büyüme kaydedildi. DeFi alanındaki bu adımların ışığında, zincirin yerel tokeni TRX ayın başından beri benzer bir performans gösteriyor.

TRX tokeni, son 29 günde %32 arttı. 5 Mayıs ve 8 Mayıs arasında, token 0,089 dolar zirvesini gördü. Son 24 saat içinde, tokenin fiyatı %3’lük bir artış gördü. Ayın başında 6,38 milyar dolar olan TRX tokeninin piyasa değeri de bir miktar büyüme kaydetti. Yazı hazırlandığı sırada tokenin piyasa değeri 7,83 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor. Yukarıdakilere ek olarak, fiyat çizelgelerindeki hareketler, tüm ay boyunca TRX tokeni için yükseliş eğiliminin göstergesi oldu. Ayın başından bu yana fiyatın altında konumlanan 50 EMA, güçlü bir yükseliş aktivitesi gösterdi ve tokenin mayıs boyunca yükselişini destekledi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Rekora Gidiyor! Tarihi Düşüş Dönemi!

Sonraki Haber

Cardano’da Neler Oluyor: Önemli Gelişmeler ve Fiyat Artışı

İlgili Haberler