Toplam Bitcoin’in Yüzde 93’ü Üretildi! Bitcoin Alternatifi Coinler Hangileri?

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Kasım 2023’ün ortalarında, Bitcoin’in toplam arzının yüzde 93’üne denk gelen madenciliği yapıldığı kaydedildi. Üretilecek sadece 1,49 milyon Bitcoin kaldığı tahmin edilirken, bugüne kadar üretilen toplam Bitcoin sayısı 19,54 milyonu aştı.

Güncel veriler, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para biriminin arzının giderek azaldığını gösteriyor.

Bitcoin yıl sonuna kadar 50 bin dolara kadar ulaşacağı tahminlerinin yanı sıra Ethereum son zamanlarda yükselişe geçerek geçen aydan bu yana yüzde 32’nin üzerinde artış gösterdi. Analistler, özellikle BlackRock’ın ABD’de bir spot Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) için başvuruda bulunmasının ardından, ivme devam ederse ETH’nin 2023’ün sonundan önce 3 bin dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Spot bir Bitcoin ETF’nin ve Ethereum ETF’nin onaylanma olasılığı ile bu yatırım türlerine dayalı türev tokenleri de en iyi performans gösteren coinler olmaya hazırlanıyor. Bu sebeple aşağıda Bitcoin alternatifi coinlerden en öne çıkanlar inceleniyor.

Bitcoin ETF Token (BTCETF) Projesi: ETF İlerlemesiyle Doğan Yeni Yatırım Fırsatları

Son zamanlarda Bitcoin ETF uygulamalarının ilerlemesinden dolayı Bitcoin ETF Token (BTCETF) projesi doğdu. Bu tokenin arkasındaki ana fikir, olumlu ETF ilerlemesinin yatırımcılar için büyük kazançlar sağlayacağı düşüncesi.

Projenin ön satışı, hızla Bitcoin ETF Token satın alan yatırımcılar sayesinde hızla yükselmeye başlıyor. Şu anda 1,2 milyon doları geçen ön satışta balinaların BTCETF biriktirmeye başladığına dair hız kazandığına dair göstergeler var. Bitcoin ETF güncellemeleriyle olan bağları göz önüne alındığında, her şey yolunda giderse büyük potansiyeller sağlayacağı düşünülüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yakında bu Bitcoin ETF’leri için onay vereceği tahmin ediliyor, ancak tüm süreç muhtemelen biraz zaman alacak. Bu aslında Bitcoin ETF Token için faydalı çünkü her güncelleme, son aşamaya gelene kadar tokenin daha fazla öne çıkmasına neden olacak.

Bitcoin ETF Token Yatırımcıların Yeni Odağı

Bu projenin ETF kısmı çok önemli, ancak ekip de fayda sağlamanın önemini fark etmiş görünüyor. Token, staking ekosistemin bel kemiği olacak ve BTCETF’in toplam tahsisatının yüzde 25’i staking havuzuna ayrıldığı için yatırımcılar staking ödüllerinden iyi bir pasif gelir elde etmek adına gerçek bir fırsata sahip olacak.

Bitcoin ETF Tokenin yaptığı bir başka akıllıca hareket de günümüz kripto piyasasında kıtlığın önemini kabul etmek. Her işleme yüzde 5 yakma vergisi uygulanacak ve sonunda BTCETF’in toplam yüzde 25’i yakılacak. Proje hedeflerini geçtikçe, nihai hedefe ulaşılana kadar BTCETF’in belirli bir yüzdesi yakılacak.

Başvuruların onaylanabileceğine dair göstergelerin ortasında yatırımcıların ilgisiyle, Bitcoin ETF Token satın alınabilecek alternatifler arasında yerini aldı.

BlackRock’ın Hamlesiyle Gündeme Gelen ETHETF Token: Ethereum ETF Çağının Başlangıcı

ETHETF Token, BlackRock’un Ethereum ETF uygulaması hakkındaki kripto haberlerine yanıt olarak oluşturulduğu için oldukça güncel.
Token, yatırımcıların bu etkinliğe yanıt vermesini mümkün kılıyor. İlginç olan, Ethereum ETF’nin onaylanması sürecinde token ile zaten para kazanılabiliyor olması.

Şu anda yüzde 2’lik bir token yakımı yürürlükte, ancak Ethereum ETF başlatıldığında bu durum kaldırılacak.

Satın alma tutarının yüzde 2’sinin yakılması, toplam 100.000.000 arzı tüketerek kalan tokenlerin değerini artırıyor.

Ethereum ETF tokenin ön satışı yok ve piyasaya çıktığı gibi yüzde 400 arttı. Favori kripto borsalarda ETHEFT Token satın alımı halihazırda gerçekleştirilebiliyor. Bu nedenle tokenin fiyatı güncel ve ETF’deki gelişmelere bağlı. ETF -başvurusu kabul edildiğinde ETHETF Tokenin hızla büyümesi bekleniyor.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock’ın bir spot Ethereum ETF’si başlatmayı planladığı haberi, ETH’nin fiyatını önemli bir seviye olan 2 bin dolara kadar çıkardı.

BlackRock’ın bu hamlesi, ABD’de yatırımcılara sunulacak ilk spot Bitcoin ETF’sinin muhtemel onayını çevreleyen heyecana katkıda bulundu.

9 Kasım 2023 tarihinde Nasdaq, BlackRock’ın Ethereum ETF’si için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) resmi başvuruyu yaptı.

Ethereum ETF’ye Doğru Yolculuk

Ancak yatırımcılar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanmasını ve ardından piyasaya sürülmesini beklemek zorunda değil çünkü ETHETF halihazırda merkeziyetsiz borsalarda işlem görüyor. Böylelikle bilgili yatırımcıların Ethereum ETF yatırım temasına giriş yapmalarını ve halihazırda akmaya başlayan olumlu getirileri yakalamalarını sağlıyor.

Ethereum, akıllı sözleşmelere dayalı uygulamaları çalıştırmak için en çok kullanılan blok zinciri ve bu nedenle Web3 merkeziyetsiz uygulamaların temel katmanı. Diğer birçok blok zinciri ekosistemi Ethereum katili olmak için yarıştı, ancak hiçbiri Ethereum’a yaklaşamadı.

ETHETF, ERC20 uyumlu bir varlık, bu da Ethereum blok zincirinde çalıştığı anlamına geliyor. Bu tasarım kararıyla, kripto paranın Ethereum ekosisteminin servetiyle bağlantılı olduğu sonucuna varılıyor. Yatırımcılara önde gelen blok zinciri platformunun ekosisteminde bir dayanak sağlıyor.

Son olarak, tokenin Uniswap merkeziyetsiz borsadaki ilk lansmanı, ekip tahsisi olmadığı için adil bir lansman. Öyle ki arzın yüzde 95’inin DEX likiditesine ve yüzde 5’ini CEX (merkezi borsa) listelerine tahsis edildiği belirtiliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Yeni Kripto Paraları Listeliyor

Sonraki Haber

Bitcoin ETF’sinin Kaderi ve Kripto Piyasası Üzerindeki Etkileri

İlgili Haberler