Tim Draper Hangi Ağa Katılmak İçin 1 Milyon Token Aldı?

İlayda Peker

Ortaya çıkan son haberlere göre girişim kapitalisti Tim Draper, Aragon ağının yönetim yapısına katılmak için yaklaşık 823.000 dolar değerinde 1 milyon ANT token satın aldı.

Draper’ın Yatırım Amacı

Aragon, merkezi olmayan otonom organizasyonları (DAO) yönetmek amacıyla tasarlanmış açık kaynaklı bir yazılım projesi olarak karşımıza çıkıyor. Çarşamba günkü basın açıklamasına göre 1 milyon ANT jetonu satın alan Draper, artık toplam token arzının yaklaşık %2,5’ini elinde bulunduruyor.

Bunun yanında Aragon Associate genel müdürü Luis Cuende CoinDesk’e yaptığı açıklamalarda Draper’ın kararının “Aragon Court’un son lansmanını ve Aragon’un Bitcoin’de olduğu gibi yönetiminin yönlendirilmesini destekleyeceğini” ifade etti. Cuende, Draper’ın Aragon’un danışma kuruluna da üye olduğunu açıkladı.

Aragon Projesi

Şubat 2017’de piyasaya sürüle Aragon projesi, DAO‘lara piyasa değeri tablolarını, hak kazanımlarını, ödemelerini, oylamalarını, tüzüklerini, para toplama ve kimlik özelliklerini yönetmeleri için bir platform sunuyor. Şirketin resmi blog yayınına göre, şu anda yaklaşık 8 milyon dolarlık yönetim altında oluşturulan 1.000’den fazla DAO bulunuyor.

10 Şubat 2020’de, DAO’lar için anlaşmazlıkları azaltmak amacıyla dijital bir yargı protokolü olan Aragon Court resmi olarak piyasaya sürüldü. Platform, jüri üyelerini çatışmaları gözden geçirmeleri ve iyi yargılama konusunda motive etmeleri için ödül ve cezalar vermeleri amacıyla işe alıyor. 1000’den fazla ANT token’ı olan ve artık Draper’ın da içinde olduğu bir listede yer alan her ekosistem üyesi Aragon Court’a katılabilir.

Kaynak: The BlockTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Paribu’da Güvenlik İhlali! Cüzdan Etkileşimleri Durduruldu!

Sonraki Haber

SEC Bir ICO’yu Daha Yasadışı İlan Etti!

İlgili Haberler