Tim Draper: “Bitcoin Büyük Kazanan Olacak”

İlayda Peker

Dow Jones Industrial Average (Dow), 124 yıllık tarihinin üçüncü en büyük günlük puan düşüşünü Pazartesi günü sergiledi ve 1.031.61 puan yani %3.56 oranın düştü. ABD borsası düşerken, milyarder yatırımcı Tim Draper altı ay önce piyasadan çıktığını açıkladı.

Kripto Yatırımları

CNBC’nin Squawk Alley programında verdiği röportajda, girişim sermayesi şirketi Draper Associates’in kurucusu ve yönetici ortağı Tim Draper, varlıklarının çoğunun kripto paralarda olduğunu dile getirdi. Draper yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

İtiraf etmeliyim, yaklaşık altı aydır piyasada yokum. Benim için oldukça bir iyi histi ve bir çok varlığımı kripto para ve Bitcoin’e taşıdım. Sanırım Bitcoin artık güvenli bir sığınak ve sanırım bu bir düzeltme. Bundan daha fazlası da olabilir. Ama bence bir tür ilginç bir yolculuk içindeyiz.

Öte yandan 2019 yılının Aralık ayında Draper, Bitcoin fiyatının Mayıs ayında gerçekleşecek olan yarılanma sonrasında 250.000 dolara yükseleceğini düşündüğünü ifade etmişti. Ancak her ne kadar yılbaşında 10.000 doların sütünü görmüş olsa da sonrasında 9.500 dolar seviyesine geriledi. Buna rağmen ünlü yatırımcı tahminin arkasında olduğunu ifade etti. Draper, “Bence Bitcoin 2022’de ya da 2023’ün başında 250.000 doları görecek ve bu, şu an olduğu yerden büyük bir hamle yapması demek. Bence Bitcoin tercih edilen para birimi olacak… Demek istediğim,bir noktada insanlar bu geçişi yapacak ve Bitcoin büyük kazanan olacak.” ifadelerini kullandı.

Geleceğin Para Birimi

Draper yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in geleceğin para birimi olacağından emin olduğunu ifade etti ve şu açıklamayı yaptı:

İnsanlar daha iyi şeylere yöneliyorlar. Hangi yatırımcı yüzde iki buçuk ile dört oranında bir ücreti bankalara ve kredi kartı şirketlerine ödemek ister? Yani, bunu sonsuza kadar yapmak istemeyecekler. Bir noktada, ‘Hey, bu Bitcoin, neden Bitcoin’i kabul etmiyoruz’ diye soracaklar.

Kaynak: DailyhodlTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BitMEX’in Piyasa Hakimiyeti Düşüyor, Binance Likiditesi Artıyor

Sonraki Haber
Decent DCT Nedir

Decent Coin Nedir?

İlgili Haberler