Tim Draper 1 Milyon Dolarlık BTC Dağıtıyor

Tim Draper 1 Milyon Dolarlık BTC Dağıtıyor

Bir Bitcoin boğası ve milyarder girişimci Tim Draper, Ekim ayında Los Angeles Blockchain zirvesine katılacaklara 1 milyon dolar değerinde Bitcoin dağıtıyor. Her ne kadar genel itibari ile bedava dağıtılan BTC’ler bir “tehlike işareti” olarak algılansa da bu sefer işlem farklı ve yasal gibi görünüyor.

1 Milyon Dolar BTC

LA Blockchain zirvesinin açıklamalarına göre, her katılımcıya Draper’ın Blockchain merkezli girişim sermayesi Draper Goren Holm’dan 100 dolar gönderilecek. Risk sermayesi girişimcisi Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda, kripto para için kritik benimsenmeyi sağlamak amacıyla toplamda 1 milyon dolardan fazla hediye vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Öte yandan Decrypto’nun haberine göre Draper Goren Holm’un kurucu ortağı Alon Goren konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Şu anda bir sınır yok ama Bitcoin ile 1 milyon dolar vermeyi umuyoruz. Bunu tek ve basit bir nedenden dolayı yapmaya karar verdik. Bitcoin hakkında bilgi edinilmesini sağlamak, bazılarına sahip olma şansı vermek ve bazılarına da kullanımın ve gücünün ilk elden test edilmesi imkanını tanımak.”

Bunların yanında Goren’in açıklamalarına göre insanlara Bitcoin’ler gönderildikten sonra; BTC’nin nasıl kullanılacağı, diğer kişilere nasıl gönderileceği ve nasıl yatırım yapılacağı gibi bilgilerle ilgili eğitimler de verilecek.

Bununla birlikte Draper, 2013 yılında ABD’li yetkililerden açık artırmada 30.000 Bitcoin satın almış ve sadece 19 milyon dolar ödemişti. Bu miktar Bitcoin bugün 288 milyar dolar değerinde.

Etkinlik Detayları

6 Ekim’de başlaması planlanan etkinlik için şu ana kadar 1.000 kayıt gerçekleşti. Ancak organizatörler 20.000’den fazla katılımcı olmasını bekliyor.

Tim Draper’ın girişiminin yanı sıra işlem platformu eToro da etkinliğe ücretsiz bilet hediyesi sunuyor. Bunun için katılımcı ABD’de yaşamalı, eToro’ya yeni bir müşteri olarak kaydolmalı ve eToro’dan en az 50 dolarlık işlem yapmalı.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.