The Simpsons’ta Blockchain ve NFT’ler Öne Çıktı

Bitcoin Haber

Amerikan animasyon televizyon dizisi The Simpsons’ın en son bölümünde blockchain ve NFT dünyası yer aldı. 2020 bölümünden sonra, sevilen şovun yazarları, kripto endüstrisini taklit etme konusunda bir adım daha attılar. Pazar günü ABD’de yayınlanan “Wild Barts Can’t Be Token” adlı bölümde, Bart kazara bir NFT’ye dönüştürüldü.

The Simpsons’ın son bölümünde, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Beeple gibi ikonik NFT koleksiyonlarına ve sanatçılara atıflarla blockchain ve NFT’ler sergilendi. Bölüm aynı zamanda, Homer’ın ilk başta Bart’ın dijitalleşmesi konusunda umutsuzluğa kapılması fakat daha sonra Bart’ın NFT’sinin 1.5 milyon dolar değerinde olduğunu keşfetmesiyle bazı NFT’lerin spekülatif doğasına da gönderme yaptı.

2020’deki özel bir bölümde, “Frinkcoin” başlıklı bölümde, The Simpsons blockchain ve kripto para birimlerinin nasıl çalıştığını açıkladı. Big Bang Theory’deki Sheldon Cooper karakteriyle tanınan Jim Parsons’ın canlandırdığı Profesör Frink, Lisa Simpson’ı kripto dünyasıyla tanıştırdı.

2020-2021 boğa piyasasının gözdeleri olan NFT’ler, ayakları üzerinde durmak için mücadele ediyorlar. The Simpsons’ın son bölümünde NFT’lerin dahil edilmesi, birçok NFT koleksiyonunun taban fiyatında artışa yol açmış gibi görünüyor. Lider NFT analitik platformu NFT Price Floor’a göre, BAYC’nin taban fiyatı son 24 saat içinde %1.59 arttı, ancak zirve fiyatından oldukça uzakta. Ayrıca, Mutant Ape Yacht Club’ın taban fiyatı %1.83 arttı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Almanya’nın Üçüncü Büyük Bankası DZ Bank, Blockchain Tabanlı Dijital Hizmetler Sunmaya Başladı

Sonraki Haber

Kripto Balinası, Chainlink’e Büyük Yatırım Yaptı

İlgili Haberler