The Graph (GRT) ve Avalanche’den (AVAX) Önemli Adım!

İlayda Peker

Merkezi olmayan web için bir endeksleme ve sorgulama katmanı olan The Graph, artık neredeyse anında işlem kesinliğine sahip ölçeklenebilir, merkezi olmayan bir akıllı sözleşme platformu olan Avalanche ile entegre edildi.

The Graph ve Avalanche

The Graph entegrasyonu ile Avalanche üzerine uygulamalar inşa eden geliştiriciler, özel olarak tanımlanmış Blockchain verilerinin indeksleri olan alt grafikler aracılığıyla tam bir node çalıştırmak zorunda kalmadan özel zincir içi veri taleplerini kolayca sorgulayabilir. Şubat 2021 itibariyle 9.000’den fazla alt grafik konuşlandırıldı ve çok daha fazlası çevrimiçi olacak. Bunlara ek olarak The Graph, 1. katman ana blok zincirlerinde desteğini genişletmeye devam ediyor.

Ava Labs Başkanı John Wu ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Merkezi olmayan, güvenilir veriler, yüksek kaliteli Web3 uygulamalarının merkezinde yer alır. Graph’ın veri paketi ve araçları, Avalanche üzerinde çalışan geliştiriciler için seçenekleri ve fırsatları genişletiyor.” sözlerini kullandı.

Hem Avalanche hem de The Graph, internet uygulamaları için daha açık, merkezi olmayan bir gelecek için çabalıyor. Geliştirici altyapısının ve araçlarının iyileştirilmesi, sonuçta bu vizyonun yerine getirilmesine yol açacak ve dapp geliştiricileri ve son kullanıcılar için artan faydalar sağlayacaktır.

Ortaklık Fiyatları Etkiledi Mi?

AVAX, aslında Türkler tarafından oldukça yakından takip edilen bir proje, çünkü başında bir Türk olan Emin Gün Sirer bulunuyor. Ortaklığın henüz fiyatlar üzerinde çok büyük bir etkisi olmadığı görülüyor. AVAX fiyatı yazının kaleme alındığı an itibari ile 30,7 dolar bandında seyrederken GRT fiyatı 1,7 dolardan işlem görüyor.

Bunlara ek olarak analistler her iki projenin de çok büyük potansiyeli olduğunu ve orta/uzun vadede GRT ve AVAX fiyatının bu potansiyel ile birlikte yükseliş geçeceğini düşünüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ADA Yorumları: Popüler Analist Cardano İçin Hedef Ve Zaman Verdi!

Sonraki Haber

Coin Bureau: Şubat’ta %700 Artan Bu Coin’i Daha Yüksek Fiyatlar Bekliyor!

İlgili Haberler