Tezos İlk 10’a Girdi!

İlayda Peker

Piyasanın yükselişe geçtiği dönemlerde, bazı kripto para birimleri sadece piyasa heyecanı nedeniyle yükseliş gösterebilir. Bu durumlarda genellikle teknolojik bir ilerleme bulunmuyor veya arkasında popüler kullanım örnekleri olmuyor. Avustralyalı gazeteci Alex Saunders da mevcut piyasa koşullarında halihazırda böyle bir kripto para birimi olduğuna inandığını dile getiriyor.

Tezos’un Yükselişi Balon Mu?

Avustralyalı Blockchain gazetecisi olan ve aynı zamanda Nuggets News haber bir yazarı olarak görev yapan kaynağının Alex Saunders, Tezos‘un (XTZ) son fiyat yükselişini eleştirdi. Saunders’ın açıklamalarına göre Tezos’un çift haneli son fiyat artışının ardında herhangi bir teknolojik gelişme ya da ekonomik temel bulunmuyor.

Ancak her ne kadar Saunders eleştirmiş olsa da Tezos 1.8 milyar dolara ulaşan piyasa değeri ile ilk ondaki kripto para birimlerinin arasına girmeyi başardı. Yine de ünlü gazeteci bunun çok uzun sürmeyeceğini düşünüyor.

Saunders’a göre Tezos (XTZ), proje etrafında güçlü bir topluluk inşa edemedi ve üst düzey geliştiricileri işe alamadı. Dolayısıyla, proje hedeflenen teknolojik gelişmelere ulaşamadı.

“Düşüş Çok Sert Olacak”

Tezos’un (XTZ) ekosisteminde biriktirmelerin popüler olduğunu dile getiren Saunders, bunun başka bir dezavantaj olduğunu ve biriktirmenin bir manipülasyon sebebi olduğunu dile getiriyor. Saunders bu nedenle Tezos’un (XTZ) fiyatında dramatik bir düşüş yaşanacağını tahmin ettiğini dile getiriyor. Bu düşüşün ise “heyecan sona erdiğinde” meydana gelebileceğini ifade ediyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada Tezos, 1.8 milyarlık piyasa değeri ve 2.69’luk fiyatı ile 10. sırada yer alıyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Anthony Pompliano’ya göre 2021 Sonu Hedefi 100.00 Dolar

Sonraki Haber

“Japonya Dijital Para Birimi Çıkarma Konusunda Acele Etmeli”

İlgili Haberler