Tether’ın Hizmet Şartları Değişikliği ve Kripto Para Dünyasına Etkileri

Bitcoin Haber

Kripto para piyasalarında önemli bir rol oynayan stablecoin Tether, düzenleyici kurallarla sürekli başı belada. Son olarak, Tether’in hizmet şartlarını güncellediği ve başka bir kuruluş tarafından kontrol edilen şirketlerin, yöneticilerin ve Singapur’da ikamet eden hissedarların Tether müşterisi olmasına artık izin verilmediği ortaya çıktı. Bu durumun Singapur’daki bir kara para aklama davasıyla ilgili olup olmadığı konusu ise belirsiz. Tether’in CTO’su, bu konuda yapılan iddiaların asılsız olduğunu ifade etti.

Öte yandan, önde gelen kripto şirketlerinin düzenleyici kuralları pek umursamadığı ve bu durumun belirli sonuçları olduğu biliniyor. Tether, düzenleyicilerle yaşadığı sorunların yanı sıra, şeffaflık eksikliği nedeniyle sürekli eleştirilere maruz kalıyor. Kripto topluluğu, birçok büyük çöküşte Tether’i hedef tahtasına alıyor.

Kurumun geçmişte birçok düzenleyiciyle karşı karşıya gelmesi, her seferinde FUD’a müsait olmasına neden oluyor. Ayrıca, Ağustos ayında ortaya çıkan 735 milyon dolarlık kara para aklama davasında kripto paraların da aktif biçimde kullanıldığı belirlendi. Singapur, bu olayla ilgili olarak 35 banka hesabında 110 milyon doları bloke etti ve yüz milyonlarca dolarlık taşınmazlara el koydu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Karşıtı New Jersey Senatörü Rüşvet ve Yolsuzluk Suçlamalarıyla Karşı Karşıya

Sonraki Haber

Bitcoin’de Arz Şoku Gerçekleşmediğini İddia Eden Kripto Para Uzmanı: “Spot Bitcoin ETF’si Gerekli”

İlgili Haberler