“Tether ve Bitfinex Davası: Baş Teknoloji Sorumlusu Ardoino İfade Verecek”

Bitcoin Haber

Stablecoin Tether ve kripto para borsası Bitfinex’in Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, 2019’dan bu yana devam eden bir dava için ifade verecek. Davayı ilk olarak LeboBTC kurucu ortağı Jason Leibowitz açmış ve zamanla toplu davaya dönüşmüştür. Bitfinex ve Tether’in finansal manipülasyon yaptığı iddia edilirken, Tether’in rezervlerinin yeterliliği de sorgulanıyor. Tether ve Bitfinex’ten 1.4 trilyon doların üzerinde tazminat talep edilirken, Tether bu iddiaları reddetti.

Ardoino’nun ifadesinin hangi konuları kapsayacağı hala tartışılıyor. Bu konuda taraflar arasında anlaşmazlık var. Davaya bakan hakim, bu anlaşmazlığı gerekçe göstererek Ardoino’nun sadece anlaşmazlık olmayan konularda ifade vermesini talep etti. Tether, stablecoin piyasasının %64’ünü kontrol ediyor ve piyasa değeri 83.6 milyar dolar.

ABD’deki düzenleyiciler, Tether’in rezervleri konusunda endişeli. New York Eyaleti Başsavcısı, Tether ve Bitfinex hakkında soruşturma açtı ve soruşturma sonucunda Tether’in New York’taki faaliyetleri yasaklandı. Davaya bakan hakim, savunmanın ifadenin Ekim’e ertelenmesi talebini reddetti ve savunma tarafının hazırlığının yetersiz olduğunu belirtti.

Piyasa katılımcıları, Tether ve Bitfinex’in yasal durumu ve davanın ilerleyişini yakından takip ediyor. Bu haftaki ifadelerin sonuçları, kripto para şirketleri ve genel piyasa üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, Fas’ta Meydana Gelen Depreme Destek Olmak için 3 Milyon Dolarlık BNB Dağıtacak

Sonraki Haber

Binance, SEC Davasında Yanıt Verdi: Kanıt Yetersiz ve Aşırı Geniş

İlgili Haberler