Tether (USDT) İle İlgili Korkunç İddialar Var

İlayda Peker

Tanınmış grafikçi Peter Brandt Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, stablecoin Tether’ın (USDT) şüpheli bir geleneksel para birimi olduğunu ifade etti ve çeşitli uyarılarda bulundu.

Tether Eleştirileri

Brandt aslında zaman zaman altcoin’lerle ilgili yaptığı ciddi eleştirilerilerle gündeme geliyor. Brandt yaptığı son açıklamada dolar destekli bir stablecoin olan USDT için işlerin yolunda gitmeyeceğini ve sonunun kötü olacağını ifade ediyor.

Brandt konuyla ilgili açıklamalarında, “Tether, tüm geleneksel para birimlerinin kaderiyle veya daha kötüsüyle karşılaşacak şüpheli bir geleneksel para birimidir. USDT’nin sonu güzel olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan piyasa manipülasyonları hakkındaki kötü araştırmadan iflas söylentilerine ve başlangıçta “Realcoin” olarak adlandırılan Crypto Capital skandalına kadar Tether, cryptoverse’te önemli bir tartışma kaynağı olmaya devam ediyor.

Bu sebepler dolayısıyla pek çok kişi Tether’a mesafeli dursa da hala büyük destekçileri de bulunuyor.

Tether’ın Durumu

Her ne kadar Tether ile ilgili felaket senaryoları yazılsa da en az volatiliteye sahip kripto paralar arasında yer alması USDT’nin ününü koruması sağlıyor. USDT’nin piyasa değeri, 2020’de yüzde 258’lik bir artışa tanık olduktan sonra şu anda 14,7 milyar dolar seviyesinde bulunuyor ve bu büyüme ile Tether’ın Ripple’ı (XRP) tahtından etmesi dikkate değer bir gelişme olarak nitelendiriliyor.

Bunun yanında stablecoin’lere yöneltilen eleştirilere rağmen USDT’nin ana rakibi USD Coin’in (USDC) de piyasa değerinin 2 milyar dolara ulaştığı ve Tether’in izinden gittiği görülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Yorumları: Ethereum Ağında Olumlu Gelişmeler Oluyor

Sonraki Haber

XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 14/09/2020

İlgili Haberler