Tether, Bitcoin Cash Ağında Piyasaya Sürüldü

İlayda Peker

Cointelegraph’ın haberine göre dünyanın en büyük stablecoin’i olan Tether (USDT), Bitcoin Cash ağında piyasaya sürüldü.

Tether (USDT), insanların daha az volatil varlıkları tercih etmeye başlamasıyla son haftalarda büyük ilgi görüyor. Şu anda USDT’nin yaklaşık olarak 5.7 milyar dolar gibi bir piyasa değeri bulunuyor ve son 24 saatte Bitcoin’in dikkate çeken artışından önce 180 milyon dolardan fazla USDT basılmıştı.

USDT ve Bitcoin Cash

Ortaya çıkan son bilgilere göre, USDT artık Bitcoin Cash ağında da mevcut olacak. Ayrıca Tether’ın Ethereum, Algorand, EOS, Liquid Network, Omni ve Tron ağlarında da mevcut olduğu biliniyor.

Öte yandan Bitcoin Cash’in, Basit Ledger Protokolü adı verilen kendi genel token’ı bulunuyor. Bu, ICO patlamasını körükleyen Ethereum’daki ERC-20 token’ının BCH sürümü olarak karşımıza çıkıyor.

Bunların yanı sıra Tether ilk olarak Omni katman protokolünde hayat geçmişti. Sonrasında USDT’nin çoğunluğu geçen yıl ağın kapasite doluluğuna tehlikeli bir şekilde yaklaştığını görünce Ethereum ağına geçti. Bitcoin Cash ağının Bitcoin’den daha büyük blokları ve daha düşük ücretleri var. Tether’in önemli bir kısmı Bitcoin Cash ağına taşınırsa, bu Ethereum ağındaki talebi ve ücretleri azaltmaya yardımcı olabilir.

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Tether’in önemli bir gücü, farklı blok zincirlerinin zengin çeşitliliği ile desteklenmesidir. Bitcoin Cash ile son işbirliğimiz Tether’e çeşitli avantajlar sağlayacak. Lansmandan sonra benimsenmenin herhangi bir entegratör için oldukça kolay olmasını bekliyoruz. Lansman ayrıca Tether’in bu uygulamalar için ödeme yapılmasını kolaylaştırarak Bitcoin Cash zincirinde daha fazla uygulamayı destekleyecek.

Öte yandan Bitcoin Cash’in Bitcoin.com cüzdanı yakın zamanda, 10 milyon kullanıcısının uygulama üzerinden SLP token’larına erişmesini sağlamak için yeni sürüme geçirildi. Bu da artık USDT’ye de erişilmesini sağlayacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dünya Kepenk İndiriyor, Hükümetler Tüm Kartlarını Oynuyor, Bitcoin Yükseliyor!

Sonraki Haber

Dünya Koronavirüs İle Japonya Merkez Bankası Dijital Para Birimi İle Meşgul

İlgili Haberler