Tether, ABD Hazine Bonolarına Yaptığı Büyük Yatırımla Dikkat Çekiyor

Bitcoin Haber

Dünyanın önde gelen stablecoin şirketlerinden Tether, ABD Hazine bonolarına olan büyük yatırımıyla dikkat çekiyor. Şirketin Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino’ya göre Tether, 72,5 milyar dolarlık Hazine bonosuna sahip. Bu durum, Tether’i dünya genelinde birçok ülkenin üzerinde yer alan en büyük 22 sahibinden biri haline getiriyor. Ardoino, bu durumun USDT’nin ulusal para birimlerindeki enflasyona karşı bir güven limanı olarak benimsendiğini gösterdiğini ifade ediyor.

Ardoino’ya göre, Tether’in Hazine bonolarına olan yatırımı, şirketin dünya genelindeki önemini gösteriyor. Ardoino, USDT’nin topluluklara ulusal para birimlerindeki yaygın enflasyona karşı kendilerini koruma imkanı sağladığını belirtiyor. Bu durumu, Çin’in ABD tahvillerine sahip olma oranının düşmesi ve fonlarını altına aktarması örneğiyle açıklıyor.

Tether’in milyarlarca dolarlık tahvile sahip olduğu, şirket tarafından bu yılın başlarında bildirilmişti. Şirket, 31 Temmuz’da USDT için 3,3 milyar dolara kadar fazla rezerv tuttuğunu belirten bir rezerv beyanı yayınladı.

Tether, erişim alanını genişletmeye devam ediyor. 29 Ağustos’ta Bahamalar’da Britannia Bank & Trust adlı özel bir bankayı platformundaki dolar transferlerini işlemek için ortak olarak ekledi. Şirketin bankacılık ortakları listesine Tether’in Deltec Bank ve Capital Union Bank’ı da dahil oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Avalanche (AVAX) Neden Toparlanamıyor? Kripto Para Düşüş Eğiliminde

Sonraki Haber

Bitcoin’in Üçüncü Çeyrek Fiyat Hareketi Borsanın Geleceğini Belirleyebilir

İlgili Haberler