Tesla, Bitcoin Varlıklarını Beş Çeyrek Boyunca Sabit Tuttu

Bitcoin Haber

Tesla’nın son üç aylık mali raporuna göre, elektrikli araç devi Bitcoin varlıklarını satmadan tutmaya devam etti. Şu anda Tesla’nın bilançosunda 9 bin 720 Bitcoin bulunuyor ve bu miktarın değeri mevcut fiyatlarla 275 milyon doların üzerinde. Tesla’nın Bitcoin varlıklarının miktarı beş çeyrek boyunca değişmedi.

Tesla’nın Bitcoin’leri satmadan tutması, kripto para piyasasına olan yatırımcı güvenini artırabilir. Şirket, Bitcoin’in 34 bin dolar civarında işlem gördüğü Şubat 2021’de 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın almıştı. Ancak, Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin madenciliğinin çevresel etkileri konusunda endişelerini dile getirdikten sonra, şirket 2021’in ilk çeyreğinde 4 bin 320 Bitcoin sattı ve 2022’nin ikinci çeyreğinde kalan Bitcoin’lerin yaklaşık yüzde 75’ini yüzde 48 fiyat kaybıyla satıldı.

Tesla’nın Bitcoin’e olan yaklaşımı, şirketin spot Bitcoin ETF’lerine olan ilgisine bağlı olarak değişebilir. Şu anda Tesla, dünyanın en büyük üçüncü halka arz olmuş şirketi konumunda ve Elon Musk, Bitcoin’e iyimser yaklaşıyor. Ancak, Tesla’nın daha fazla Bitcoin satın alması, kurumsal şirketlerin kripto para piyasasına daha fazla fon aktarması durumunda gerçekleşebilir.

Yüksek enflasyon, faiz oranlarının artması ve ekonomik yavaşlama endişeleri, ABD ekonomisine belirsizlik katıyor. Bu nedenle, Tesla ve diğer kurumsal şirketlerin daha fazla Bitcoin tutmayı tercih etmeleri, onlara makro ekonomik belirsizliklere karşı bir koruma sağlayabilir. Ancak, Elon Musk’ın kripto para fiyatları üzerindeki etkisi nedeniyle, yatırımcılar Tesla’nın Bitcoin ile ilgili her adımını dikkatle takip ediyor ve olası pozitif açıklamaların, kripto para piyasasını yeni rekorlara taşıyabileceğini düşünüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Lightning Labs, Taproot Assets İle Bitcoin Ağı Üzerinde Küresel Varlıkların Çıkarılmasını Kolaylaştırıyor

Sonraki Haber

Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti ve Fiyat Analizi

İlgili Haberler