Terra’da Rekor Geldi: LUNA’ya Rekor Getiren Haber!

İlayda Peker

Kripto para birimleri yeni haftada oldukça iyi bir şekilde ilerlerken bir altcoin’deki artış özellikler dikkatleri çekiyor. Terra (LUNA) yaptığı son  hamle ile tüm zamanlar rekorunu kırdı ve piyasa değeri bakımından en büyük ilk on kripto para arasına girmeyi başardı.

Terra Fiyatındaki Artış

Terra yazının kaleme alındığı an itibari ile 102 dolar bandında işlem görüyor. Ancak yaşanan küçük geri çekilme öncesinden LUNA, 106,3 dolara kadar yükseldi ve tüm zamanlar rekorunu kırmış oldu. LUNA’nın son 24 saat içinde de %8’in üzerinde artış yaşamış olması dikkatleri çekiyor.

Bloomberg tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, Singapur merkezli Luna Foundation Guard (LFG), Pazartesi günü 135 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Vakıfla ilişkili adresin şu anda yaklaşık 1,32 milyar dolar değerinde Bitcoin tuttuğu da doğrulandı.

Öte yandan Terra’nın Bitcoin’i rezerv varlık olarak satın aldığına dair söylentiler geçen hafta dolaşmaya başladı. Her ne kadar on-chain analistler cüzdan ile ilgili hamleleri fark etse de resmi bir onay gelmemişti.

Ancak satın alımların boyutuyla ilgili spekülasyonlar, en büyük kripto para biriminin fiyatını yükselterek, ana yükseliş katalizörlerinden biri olduğunu kanıtlıyor. Bu nedenle birçok kişi, Terra’nın tek başına, devam eden ralliyi omuzladığını düşünmeye başladı.

Bitcoin ve Terra İlişkisi

Son günlerde Bitcoin de yukarı yönlü hamleler yapıyor ve 48.000 dolarlık önemli seviyenin üzerine bir deneme oldu.

Bunlara ek olarak 22 Şubat’ta Terraform Labs’ın kurucusu ve CEO’su Do Kwon, Bitcoin rezervlerinin büyüklüğünü 10 milyar dolara çıkarma niyetini açıklamıştı. Ancak bunu gerçekleştirecek teknik altyapı henüz mevcut değil.

Ayrıca Kwon, Bitcoin’in kendisini zaten kanıtladığını iddia ediyor ve UST, Bitcoin standardını benimseyen ilk kripto para birimi oldu.

LFG, kripto para biriminin dolar sabitini sağlam tutarak UST istikrarlı parasının değerini desteklemek için Şubat ayı başlarında Bitcoin cinsinden bir rezerv oluşturmaya karar verdi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) Bu Gelişmeyle Fiyatını Katlayabilir!

Sonraki Haber

Hector Finance, Mythos Collection Lansmanı Öncesinde NFT Giveaway’i Duyurdu

İlgili Haberler